Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Monitorovací rámec stavu a vývoje vzdělávací soustavy ČR a zároveň S2030+

České školství v číslech

V průběhu roku 2021 vznikl návrh monitorovacího rámce stavu a vývoje vzdělávací soustavy ČR, který je součástí implementace Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ (dále jen S2030+). Jde o aktivitu, která navazuje na závazky z předchozí Strategie 2020 a vyvíjí soustavu indikátorů rozvoje vzdělávací soustavy, které mají: zpětně reflektovat dosavadní vývoj, stanovovat žádoucí stav nebo alespoň trend v klíčových oblastech zájmu nové strategie. Data jsou dostupná od září roku 2022 v excel souboru nebo je možno je procházet ve vizualizaci daných dat.

Tento soubor indikátorů představuje základní nástroj zpětné vazby k plnění strategických cílů a implementaci klíčových opatření. Jejich monitoring bude probíhat s roční periodicitou s jasně stanovenými kompetencemi ohledně dodání a vyhodnocení dat.

Monitorovací rámec S2030+ není statický a bude se průběžně měnit s ohledem na potřeby sledování vývoje dalších indikátorů. Součástí rámce jsou i indikátory týkající se vysokých škol, jejichž problematika není zahrnuta v S2030+, ale pro potřeby sledování soustavy jako celku byly indikátory k VŠ zařazeny také. V plánu je sledování vybraných indikátorů i za vyšší územní samosprávné celky (tj. kraje ČR). 


Soubory ke stažení


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas

Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
Skip to content