Odborný konzultant středního článku podpory na Semilsku

edu.cz > Odborný konzultant středního článku podpory na Semilsku

Karel Bárta je dalším zkušeným pedagogem, který se zapojil do středního článku podpory jako odborný konzultant a posílil tým v pilotním okrese Semily.


Po absolvování pedagogické fakulty učil na základní škole, vystudoval rozšiřující studium výchovného poradenství a speciální pedagogiku, několik let pracoval v pedagogicko-psychologické poradně. V roce 1991 se stal ředitelem Školského úřadu v Semilech, v letech 1994–2006 působil jako ředitel základní školy v Turnově, poté byl ředitelem Libereckého inspektorátu České školní inspekce a následně zástupcem vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu v Liberci. Ve středním článku podpory zúročí také své zkušenosti bývalého člena zastupitelstva Libereckého kraje a města Turnov.

V současné době učí na Technické univerzitě v Liberci, je odborným konzultantem v projektech Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Turnovsko a také lektorem v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Profesní kariéra Karla Bárty je spjatá se školstvím, ne jinak je tomu v soukromém životě. Jeho manželka i dcera jsou učitelkami.Skip to content