Michaela Trejtnarová vede Střední článek podpory pro Královéhradecký kraj

Krajskou koordinátorkou v Královéhradeckém kraji je Michaela Trejtnarová. Zkušená pedagožka, ředitelka a lektorka spojila svoji profesní dráhu se Středním článkem podpory. Seznamovat se s ním začala postupně. Už jako ředitelka školy se zapojila do aktivit v pilotáži pro okres Svitavy, o pár měsíců později se ujala role metodičky a dnes vede střední článek v Královéhradeckém kraji.

Michaela Trejtnarová vystudovala střední pedagogickou školu a několik let působila jako učitelka mateřské školy na Broumovsku, rozšířila si vzdělání v oboru Školský management na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské vzdělání dokončila na Univerzitě Karlově v Praze v oboru Management vzdělávání. V současnosti se věnuje studiu oboru řízení lidských zdrojů, mentoringu a koučinku. Účastnila se mnoha vzdělávacích kurzů zaměřených na osobnostní rozvoj a prohlubování manažerských dovedností.


Ve volném čase se věnuje turistice a sportu, dokumentárnímu filmu a přírodě. Bez celoživotního vzdělávání, sdílení a setkávání si neumí svůj život představit.

Přes 30 let se věnovala pedagogice a v posledních 10 letech andragogice, zejména vzdělávání začínajících pedagogů a ředitelů. 18 let působila jako ředitelka malé vesnické i velké městské mateřské školy v Náchodě. Získané zkušenosti využila při svém dalším působení jako předsedkyně řídícího výboru MAP na Náchodsku, kde se podílela na propojování aktérů ve vzdělávání v regionu, organizaci konferencí a festivalů ve spolupráci s ostatními MAPy. Vedla Metodické centrum Edulab v Královéhradeckém kraji, kde se 7 let věnovala vzdělávání předškolních pedagogů v oblasti digitálního vzdělávání. Své profesní obzory v oblasti vzdělávání budoucích učitelů si také rozšířila při spolupráci se středními pedagogickými školami v kraji.

Jako odborník z praxe měla možnost s ČŠI nahlédnout pod pokličku mnoha ředitelů nejen při inspekční činnosti, ale také při konkurzních řízeních. Působí jako mentor a lektor již několik let, management a zejména vedení lidí je jí blízké. „Práce je mým koníčkem, podpora kolegů ředitelů byla vždy mojí prioritou,“ říká Michaela.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content