Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Digitalizujeme školu

Vítejte na portále, který školám pomůže s jejich procesem digitalizace!

Od roku 2022 v rámci Národního plánu obnovy poskytuje MŠMT finanční prostředky na digitální technologie pro školy. Zde uvádíme informační servis a všechny potřebné metodiky. Závazné jsou podmínky - účel - kritéria ve Věstníku (pro školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí: str. 117 - 119 účel prevence digitální propasti pro ZŠ, SŠ a konzervatoře, str. 120 - 122 účel digitální učební pomůcky pro MŠ, str. 123 - 125 účel pokročilé digitální učební pomůcky pro ZŠ a gymnázia) nebo ve Výzvě (pro školy soukromé a církevní) na prevenci digitální propasti a na digitální učební pomůcky.

Metodická podpora k závěrečnému vyúčtování a splnění účelu, kritérií a podmínek Komponenty 3.1 z NPO za rok 2022 je zveřejněna. Čerpání finančních prostředků v roce 2023 rozesláno školám v Avízu (prosinec 2022).

Podrobněji v aktualitách na edu.cz k závěrečnému vyúčtování a metodické podpoře na digitální učební pomůcky a na prevenci digitální propasti /na stránkách MŠMT: NPO v oblasti digitalizace škol má za sebou první rok; k příkladům dobré praxe pro splnění účelu s videoukázkami (msmt.cz) ze škol; k avízu pro čerpání finančních prostředků (msmt.cz) v roce 2023;.

Podrobnosti o Národním plánu obnovy naleznete zde. Jednou z komponent NPO v gesci MŠMT je Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

Jsme tu pro vás! V případě nejasností nám můžete sdělit svůj dotaz nejlépe prostřednictvím digitalizujeme@msmt.cz.

Dotazy ohledně procesu sběru dat k využití finančních prostředku z NPO komponenty směřujte POUZE na https://is-npo.msmt.cz/napoveda/zeptejte-se a zvolte prosím správnou kategorii. V případě problému s přihlašovacími údaji vyberte kategorii “technický problém” a uveďte aktuální e-mail.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
Skip to content