Mezinárodní konference k inkluzivnímu vzdělávání ukrajinských dětí uprchlíků v Evropě

Ukrajina

Informace v češtině naleznete níže.

Regional Conference on "Inclusive Education and Continuous Learning for All Children" - Inclusion of Ukrainian Refugee Children in Education in Europe

Date: 14th and  15th February 2024
Venue: Liechtenstein Palace, Prague

UNICEF Refugee Response Office in the Czech Republic and the Ministry of Education, Youth and Sports of the Czech Republic jointly organize the Regional Conference on “Inclusive Education and Continuous Learning for All Children” - Inclusion of Ukrainian Refugee Children in Education in Europe. The conference will take place on 14-15 February 2024, in Liechtenstein Palace in Prague and is held under the auspices of the Human Rights Commissioner Mrs. Klára Šimáčková Laurenčíková. 

The conference presents an opportunity to bring together policymakers, senior officials, education experts, practitioners and representatives from academia, research, international and non-governmental organizations from Ukrainian refugee host countries, Ukraine, other countries with relevant experiences, and regional institutions. It provides a forum for the participants to share and learn from experiences and examples of inclusive education policies and practice to ensure the quality learning and development of every child, especially the most vulnerable ones. 

The language of the conference is English and Czech.

Kindly refer to the following links for: 

Photos from the conference can be downloaded here.

If there are any questions, please don’t hesitate to reach out to Karolina Emanuelová (kemanuelova@unicef.org).Mezinárodní konference „Inkluzivní vzdělávání a kontinuální učení pro všechny děti“ - Začlenění ukrajinských dětí uprchlíků do vzdělávání v Evropě

Datum: 14. a 15. února 2024
Místo konání: Lichtenštejnský palác, Praha

UNICEF a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR spolupořádají mezinárodní konferenci "Inkluzivní vzdělávání a kontinuální učení pro všechny děti" - Začlenění ukrajinských dětí uprchlíků do vzdělávání v Evropě. Konference se uskuteční 14. a 15. února 2024 v Lichtenštejnském paláci v Praze a koná se pod záštitou zmocněnkyně pro lidská práva paní Kláry Šimáčkové Laurenčíkové.

Konference představuje příležitost k setkání tvůrců politik, vysokých úředníků, odborníků na vzdělávání, odborníků z praxe a zástupců akademické sféry, výzkumu, mezinárodních a nevládních organizací ze zemí přijímajících uprchlíky z Ukrajiny, dalších zemí s relevantními zkušenostmi a regionálních institucí. Poskytuje účastníkům fórum pro sdílení a učení se ze zkušeností a příkladů inkluzivních vzdělávacích politik a praxe s cílem zajistit kvalitní vzdělávání a rozvoj všech dětí, zejména těch nejzranitelnějších.

Pracovním jazykem konference je angličtina a čeština.

Na následujících odkazech naleznete:

Fotografie z konference můžete stáhnout zde.

V případě jakýchkoli dotazů se prosím neváhejte obrátit na Karolinu Emanuelovou (kemanuelova@unicef.org).

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content