Digitální učební pomůcky - inspiromat pro školy

Digitální učební pomůcky

Na této stránce naleznete Nejdůležitější informace, Inspirativní videa pro školy a Inspiromat Digitálních učebních pomůcek

Inspirativní videa pro pořízení digitálních učebních pomůcek

Digitální učební pomůcky
Digitální učební pomůcky
Digitální učební pomůcky
Large Image

Nejdůležitější informace

Závazné informace jsou pro školy uvedeny ve Věstníku MŠMT 01/202202/2023: podmínky - kritéria - účel (Věstník 2022: strana 120-122 MŠ a 123-125 ZŠ a gymnázia pro školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí; Věstník 2023: pro ZŠ a SŠ a konzervatoře - strana 255 - 257) a ve Výzvě 2022 – digitální učební pomůcky a ve Výzvě 2023 digi (pro školy soukromé a církevní).

  • Jednorázová intervence v roce 2022 nebo v roce 2023 pro školy MŠ, ZŠ, SŠ a konzervatoře. V roce 2022 určeno přednostně pro ZŠ a gymnázia, které deklarovaly výuku podle revidov. RVP.
  • Cílem je vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.
  • Účelem je pořízení pokročilých digitálních učebních pomůcek pro žáky ZŠ a SŠ, avšak pro MŠ se jedná o pořízení základních učebních pomůcek (digitální nebo unplugged aktivity). Podmínky, kritéria a účel jsou zveřejněny ve Věstníku (školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí) a ve Výzvě (školy soukromé a církevní).
  • Určeno pro žáka, který pokročilou digitální učební pomůcku používá ve výuce pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí napříč vzdělávacími oblastmi podle revid. RVP.
  • Na rozdíl od účelu Prevence digitální propasti, kde se jedná o základní mobilní digitální zařízení (notebook, chromebook, tablet, chytrý telefon …) určené k zapůjčení znevýhodněným/potřebným žákům – viz https://www.edu.cz/digitalizujeme/prevence-digitalni-propasti/

Často kladené otázky

V případě pořizování všech digitálních technologií zde zveřejněných je nezbytné dodržet stanovený účel dotace obdržené a vyplacené z NPO, který je zveřejněný ve Věstníku 01/2022, 02/2023 (školy zřizované krajem, obcí nebo dobrovolným svazkem obcí) nebo ve Výzvě (školy soukromé a církevní). To znamená v souvislosti se stanoveným účelem pro pořizování digitálních učebních pomůcek nebo jejich příslušenství pro rozvoj informatického myšlení žáků a digitálních kompetencí žáků /dětí nebo se stanoveným účelem na prevenci digitální propasti. Při pořizování digitálních učebních pomůcek pro žáky /děti se nejedná o vybavení třídy /učebny nebo jiných místností.

Inspiromat Digitálních učebních pomůcek

Celkem nalezeno {{ filterDataIct().length }} položek: Bohužel nebylo nic nalezeno
Název Financováno z NPO Kategorie
{{row.name}} {{ row.npo == 1 ? 'Ano' : 'Ne' }} {{ row.category }}
Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content