Digitální učební pomůcky - inspiromat pro školy

Digitální učební pomůcky

Na této stránce naleznete Nejdůležitější informace, Inspirativní videa pro školy a Inspiromat Digitálních učebních pomůcek

Inspirativní videa pro pořízení digitálních učebních pomůcek

Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3

Nejdůležitější informace

Závazné informace jsou pro školy uvedeny ve Věstníku MŠMT 01/202202/2023: podmínky - kritéria - účel (Věstník 2022: strana 120-122 MŠ a 123-125 ZŠ a gymnázia pro školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí; Věstník 2023: pro ZŠ a SŠ a konzervatoře - strana 255 - 257) a ve Výzvě 2022 – digitální učební pomůcky a ve Výzvě 2023 digi (pro školy soukromé a církevní).

  • Jednorázová intervence v roce 2022 nebo v roce 2023 pro školy MŠ, ZŠ, SŠ a konzervatoře. V roce 2022 určeno přednostně pro ZŠ a gymnázia, které deklarovaly výuku podle revidov. RVP.
  • Cílem je vybavení žáků pokročilými digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.
  • Účelem je pořízení pokročilých digitálních učebních pomůcek pro žáky ZŠ a SŠ, avšak pro MŠ se jedná o pořízení základních učebních pomůcek (digitální nebo unplugged aktivity). Podmínky, kritéria a účel jsou zveřejněny ve Věstníku (školy zřizované krajem, obcí nebo svazkem obcí) a ve Výzvě (školy soukromé a církevní).
  • Určeno pro žáka, který pokročilou digitální učební pomůcku používá ve výuce pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí napříč vzdělávacími oblastmi podle revid. RVP.
  • Na rozdíl od účelu Prevence digitální propasti, kde se jedná o základní mobilní digitální zařízení (notebook, chromebook, tablet, chytrý telefon …) určené k zapůjčení znevýhodněným/potřebným žákům – viz https://www.edu.cz/digitalizujeme/prevence-digitalni-propasti/

Často kladené otázky

V případě pořizování všech digitálních technologií zde zveřejněných je nezbytné dodržet stanovený účel dotace obdržené a vyplacené z NPO, který je zveřejněný ve Věstníku 01/2022, 02/2023 (školy zřizované krajem, obcí nebo dobrovolným svazkem obcí) nebo ve Výzvě (školy soukromé a církevní). To znamená v souvislosti se stanoveným účelem pro pořizování digitálních učebních pomůcek nebo jejich příslušenství pro rozvoj informatického myšlení žáků a digitálních kompetencí žáků /dětí nebo se stanoveným účelem na prevenci digitální propasti. Při pořizování digitálních učebních pomůcek pro žáky /děti se nejedná o vybavení třídy /učebny nebo jiných místností.

Inspiromat Digitálních učebních pomůcek

Celkem nalezeno {{ filterDataIct().length }} položek: Bohužel nebylo nic nalezeno
Název Financováno z NPO Kategorie
{{row.name}} {{ row.npo == 1 ? 'Ano' : 'Ne' }} {{ row.category }}
Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content