Přípravné práce před startem projektu IPs Střední článek podpory

S blížícím se začátkem realizace projektu pilně v týmu pracujeme na řadě úkolů a harmonogramu dílčích kroků, které je nutné splnit ještě před 1. červencem 2023.

Tím nejdůležitějším bylo připravit podklady pro systemizaci plánovaných míst a jejich předložení ke schválení vládě. Výsledek jednání vlády by měl být znám do konce března. To je poslední nesmírně důležitý milník, kterým musíme projít.

Dále pracujeme nad plány výjezdů a setkání v regionech, kde budeme představovat celý projektový záměr a jeho postupný náběh v jednotlivých krajích. Klíčové bude zajištění personálního obsazení regionálních týmů. Každý „krajský“ střední článek bude mít svého koordinátora a metodiky. Pro tyto pozice je zapotřebí připravit výběrová řízení, najít vhodné kandidáty a těm následně zajistit co nejlepší zaškolení a průpravu včetně vytvoření zázemí i podmínek pro jejich práci.

S každým rozjezdem projektu také souvisí příprava v podobě technického zajištění, vytvoření systémů a komunikační platformy pro sdílení informací a výměnu zkušeností mezi regionálními jednotkami a centrálním středním článkem.

Úkolů je opravdu hodně, ale současný tým středního článku a kolegové z MŠMT usilovně pracujeme, aby bylo před spuštěním projektu vše připraveno.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content