Tým středního článku Libereckého kraje vede Jana Otavová

Začátkem března 2024 nastoupila na pozici krajské koordinátorky Libereckého kraje Jana Otavová. Jejími přednostmi jako vedoucí oddělení jsou především bohaté zkušenosti s řízením a motivací spolupracovníků, časová flexibilita, kreativita a výborné organizační schopnosti. Přičteme-li k tomu notnou dávku empatie, má liberecký tým „vyhráno“ a místní školy i zřizovatele čeká moc příjemná spolupráce.

Střední článek podpory zdejší mateřské a základní školy už znají, alespoň ty z okresu Semily. Dva roky zde totiž probíhala jeho pilotáž.

Jana Otavová vystudovala Vysokou školu strojní a textilní Liberec, obor Ekonomika a netkané textilie. Značnou část svého profesního života strávila ve školství. Nejprve jako zástupkyně ředitele na Školském úřadě v Liberci, později jako vedoucí krajského pracoviště Liberec v bývalém Národním institutu pro další vzdělávání a nynějším Národním pedagogickém institutu ČR, kde působila celkem 18 let. „Při své práci uplatňuji smysl pro detail a dotahování podstatných záležitostí. Moje působení v uvedených pozicích mne naučilo vysokému nasazení, samostatnosti a zodpovědnosti,“ říká J. Otavová.

Na vedoucích pozicích získala bohaté zkušenosti s vedením a motivací spolupracovníků, které jí umožnily vybudovat fungující a aktivní tým na pracovišti. Byla členkou v různých pracovních skupinách při krajském úřadu Libereckého kraje, vedla projekty a lektorovala.

J. Otavová má výborně zmapovaný pedagogický terén v Libereckém kraji, což je pro střední článek velký přínos. Práci s pedagogy a s vedením škol považuje za velice zajímavou a kreativní. Vždy se snažila o to, aby podpora, kterou školy již nyní dostávají, byla komplexní bez ohledu na to, ze kterých zdrojů je hrazena. Její snahou a cílem je propojení, vzájemná spolupráce a výměna zkušeností všech aktérů, kteří působí ve školství, tedy krajského úřadu, ČŠI, MAP, NPI a dalších.

Nejen prací živ je člověk. Volné chvíle Jana Otavová ráda tráví turistikou a procházkami v přírodě, nejčastěji v Jizerských horách kolem Liberce, které má vlastně za humny. Baví ji cestování do zahraničí a s ním spojené poznávání nových kultur a studium cizích jazyků. Během letních měsíců se věnuje cyklistice, ve chvílích klidu si užívá čtení dobré knihy a pro udržení kondice pravidelně cvičí jógu a pilates.

„Práce s lidmi mě naplňuje a baví. Zapojení do Středního článku podpory považuji za logické pokračování mého dosavadního profesního směřování, kde budu moci nadále ovlivňovat pozitivní změny a podporovat vedení škol i zřizovatele na základě svých dosavadních zkušeností,“ dodává Jana Otavová.

 

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content