Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Aktualizovaná verze kurzu Dávej kyber se brzy otevře veřejnosti

edu.cz > Aktualizovaná verze kurzu Dávej kyber se brzy otevře veřejnosti

Natáčí Vás žáci v hodině? Dochází u Vás k narušování on-line výuky? Máte obavu, abyste se kvůli digitálním nástrojům ve výuce nedostali do potíží? Všimli jste si něčeho netypického ve třídním kolektivu, co může souviset s internetem? V reakci na výše uvedené otázky pro Vás MŠMT ve spolupráci s NÚKIB a odborníky z praxe připravilo aktualizovanou verzi kurzu Dávej kyber pro pedagogy.Obsah aktualizovaného kurzu

Aktualizace on-line kurzu „Dávej kyber“ pro učitele jako společný výsledek činnosti MŠMT a NÚKIB. Primárně je kurz určen pedagogickým pracovníkům, může být ale přínosný také pro ostatní zaměstnance škol, tedy nepedagogické pracovníky.

Kurz si klade za cíl zvýšit osobní zodpovědnost uživatelů digitálních technologií a internetu a je kontextuálně zasazený do školního prostředí, do on-line výuky a digitálního života žáků. On-line kurz se soustředí na hlavní problémy spojené s kyber­prostorem, se kterými se učitelé ve školách setkávají. Seznámí Vás s nežádoucími jevy, které se ve výuce nebo třídním kolektivu objevují a poradí Vám, jak jim předcházet nebo jak je řešit. Obsah se tedy zaměřuje na přímou pedagogickou praxi a obsahuje návodné příběhy doporučení a tipy, které probíraná témata spojují se školní realitou.


Části kurzu přímo pro učitele a třídu

V kurzu můžete nalézt témata přímo pro učitele a témata určená pro třídu, viz náhled oblastí níže.


Kde a od kdy kurz najdete

Ke kurzu je možné se opakovaně vracet a jeho strukturovanost by Vám měla napomoci v nabytí nových znalostí. Kurz navazuje na další aktivity umístěné na webových stránkách osveta.nukib.cz. Veřejnosti bude zpřístupněn v úterý 1. 2. 2022 na webu NÚKIB.


Kontakt

Kontaktní osoba v případě dotazů: Veronika Němcová (veronika.nemcova@msmt.cz).


Skip to content