Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Český rozhlas nabízí užitečný audio obsah pro ukrajinské děti

Český rozhlas rozšířil obsah audioportálu a mobilní aplikace mujRozhlas o nové formáty pro ukrajinské děti. Speciální souhrnná podstránka mujrozhlas.cz/ukrajina nabízí praktický ukrajinsko-český Audioslovník s lekcemi pro děti, pomocí kterých si osvojí základní české fráze. Poslechnout si mohou také pohádky v ukrajinštině od českých spisovatelů Ondřeje Neffa, Petra Stančíka a Kateřiny Šardické.


Rádio Junior také nově zařazuje do vysílání oceňovanou ukrajinskou pohádku s názvem Válka, která změnila Rondo. Příběh se odehrává v kvetoucím Rondu, v němž žijí křehká stvoření vyrobená ze skla, papíru a nafukovacích balónků do chvíle, kdy město navštíví Válka. Pohádka namluvená hercem Janem Cinou dětem vysvětluje, co je to válka. Dostupná bude i v ukrajinštině na speciální podstránce audioportálu mujRozhlas, stejně jako pohádky českých autorů - Princové a zlý drak Ondřeje Neffa, Proč mají houby jen jednu nohu Petra Stančíka a Ptáčátko Kateřiny Šardické.


„Český rozhlas se od počátku války snaží dělat pro ukrajinské děti maximum. Na audioportálu mujRozhlas nabízíme užitečný obsah, například doposud nejposlouchanější Audioslovník, který slouží ukrajinským uprchlíkům jako pomůcka k usnadnění jejich komunikace v novém prostředí. Velké oblibě se také těší pohádky v ukrajinštině, včetně známé ukrajinské lidové pohádky Drzá koza, kterou pro Český rozhlas namluvila manželka velvyslance Ukrajiny v Česku Olga Perebyjnis,“

generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Nové formáty jsou k dispozici v češtině a v ukrajinštině, jsou vhodné k zařazení do výuky na základních i mateřských školách. Ukrajinským a českým dětem mohou pomoci vzájemně se sblížit.

Český rozhlas neustále připravuje další obsahy v češtině a ukrajinštině s informacemi reagujícími na aktuální situaci a přibližujícími soužití Čechů a Ukrajinců.


Přehledné informace o válce na Ukrajině jsou dětem k dispozici na speciální podstránce webu Rádia Junior.Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas

Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.