Co je ve středním článku podpory nového?

Tým středního článku podpory se 6. dubna sešel se členy odborného panelu, kteří zastávají různé role ve vzdělávacím systému, aby je informoval o tom, jak si po dvou měsících vede pilotáž v okresech Svitavy a Semily.


Především bylo zapotřebí střední článek personálně obsadit, což se daří a věříme i dařit bude, protože některá výběrová řízení ještě pokračují. Tým organizuje konzultace k aktuálním tématům, kde ředitelům mateřských a základních škol odpovídá na přímé dotazy, které je momentálně „pálí“ (např. k distanční výuce, zápisům dětí do škol), a další on-line debaty jsou na obzoru.

Podařilo se získat podporu ze strany Místních akčních skupin a Místních akčních plánů rozvoje vzdělávání, což jsou významní aktéři ve vzdělávání, kteří svůj školský terén znají jako málokdo. Jejich zástupci nabídli střednímu článku podpory maximální součinnost a spolupráci. Co víc si přát?

Dva měsíce je poměrně krátká doba, ale stihlo se toho hodně. Střední článek podpory se formuje do finální podoby, sbírá zpětnou vazbu a důležitá data z regionu, monitoruje, vyhodnocuje a komunikuje o svých aktivitách s těmi, kteří mají k tématu co říct.

Dnešní diskuse se týkala nejenom rekapitulace uplynulého období, ale i dalších plánů. Mezi ty, které se odehrají snad v brzké době, patří individuální návštěvy škol a zřizovatelů. Přibližování se školám je pro střední článek podpory naprosto zásadní. A je třeba zmínit také stanovení měřitelných indikátorů, které nám pomohou ukázat, jestli se v rámci pilotáže posouváme kupředu.


Své případné dotazy nám můžete kdykoliv posílat na e-mail stredniclanek@msmt.cz.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content