Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

ČŠI se zaměří na metodickou podporu škol při integraci a vzdělávání ukrajinských dětí a žáků

S ohledem na vývoj migračních událostí, které jsou důsledkem válečné agrese Ruské federace na území Ukrajiny, se Česká školní inspekce (ČŠI) zaměří do konce školního roku 2021/2022 na metodickou podporu i personální kapacity bude směřovat k vybraným školám (zejména základním) s cílem pomoci přímo na místě zvládnout náročnou situaci spojenou s příchodem ukrajinských dětí a žáků do českého vzdělávacího systému, s jejich začleňováním a s udržitelným vzděláváním smíšených kolektivů českých a ukrajinských dětí a žáků. Více o aktivitách ČŠI viz níže v následujícím textu a informačních letácích v češtině a ukrajinštině.


Více o metodických aktivitách ČŠI

Česká školní inspekce bude provádět metodicky orientované návštěvy škol s vyšším počtem ukrajinských dětí a v dohodě se školou pomůže na místě řešit témata, která budou v danou chvíli pro danou školu relevantní. Školy se však mohou o podporu přihlásit i samostatně prostřednictvím InspIS HELPDESK. Pro úspěšnou integraci je zcela zásadní v první fázi zvládnout zejména následující témata, s nimiž je Česká školní inspekce připravena školám na místě pomoci.

V rámci těchto aktivit nebude v dotčených školách, ve kterých bude přítomen významnější počet ukrajinských dětí a žáků a které budou adresátem metodické podpory ze strany České školní inspekce, vykonáváno žádné hodnocení a nebude vykonávána ani jakákoli kontrola, ale veškeré aktivity budou směřovat výlučně k podpoře školy směrem k úspěšnému zvládnutí současné situace ve prospěch všech vzdělávaných dětí a žáků.

Současně bude Česká školní inspekce zjišťovatanalyzovat a relevantním aktérům na úrovni řízení vzdělávání z různých úrovní (stát, kraje) zpřístupňovat informace, zjištění, závěry a doporučení směřující k následným opatřením a intervencím do vzdělávací soustavy.


Letáky ČŠI k metodické podpoře


Leták ČŠI - metodická podpora při integraci ukrajinských dětí
(ČESKY)

Metodická podpora ČŠI-integrace a vzdělávání dětí z UA_česky

Leták ČŠI - metodická podpora při integraci ukrajinských dětí
(
Ukrajinsky)

Інтеграція та навчання українських дітей


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content