Hana Fučíková koordinátorkou Středního článku podpory v Pardubickém kraji

Hana Fučíková začala pracovat ve Středním článku podpory před dvěma roky jako koordinátorka v pilotním okrese Svitavy. Během této doby si vyzkoušela, jak střední článek působí na menším území, aby se nyní pustila do podpory škol a jejich zřizovatelů v celém Pardubickém kraji. Ředitelé z pilotního regionu ji tedy už znají. Vědí, že je umí podpořit kdykoli a v jakékoli oblasti. Dokáže poradit díky svým dlouholetým zkušenostem, znalostem i emotivnímu přístupu.

Profesní éra Hany Fučíkové je spojena se školstvím, kde působila 30 let. Vystudovala učitelství pro 1. stupeň základních škol na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Má bohaté zkušenosti jako učitelka velké městské školy, vedoucí metodického sdružení, koordinátorka školního vzdělávacího programu, výchovná poradkyně, pedagožka a ředitelka malotřídní školy. Absolvovala celoroční kurzy v Akademii Libchavy (1. spirála kouče, Ředitel koučem, Systemické vedení týmu), studium výchovného poradenství, zkušenosti čerpá také z účasti na supervizích. Zapojila se do projektů Systému podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) a České školní inspekce (ČŠI), příležitostně přednáší na Pedagogické fakultě UP Olomouc. Ráda spolupracuje s aktivními lidmi, sdílí, hledá společné cesty, lektoruje, nabízí zkušenosti, nápady, inspiraci, zpětnou vazbu a podporu.


„Práce s lidmi mě baví, obohacuje a naplňuje. Zapojení do Středního článku podpory beru jako příležitost aktivně se podílet na změnách ve školství a podporovat vedení škol a zřizovatele v území na základě praktických zkušeností,“ říká o sobě.

Na MŠMT do Středního článku podpory nastoupila Hana po 14letém působení na pozici ředitelky v Základní škole a Mateřské škole Řetová. Začínala jako koordinátorka svitavského okresu, dnes působí na pozici koordinátorky – vedoucí týmu Středního článku podpory pro celý Pardubický kraj. Zodpovídá za řízení regionálních metodiků a koordinátora spolupráce pro daný kraj. Samozřejmě stejně jako doposud poskytuje metodickou podporu škol a zřizovatelů, komunikuje s aktéry ve vzdělávání v Pardubickém kraji, sdílí informace a úzce spolupracuje s centrálním týmem Středního článku podpory, koordinátory ostatních krajů i MŠMT. Zároveň se výrazně podílí na adaptaci nových kolegů z ostatních krajů ČR.

Projekt Středního článku podpory získal v osobě Hany Fučíkové zkušeného lídra, kouče, mentora, průvodce i pedagoga.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content