Informace ke zrušení povinného očkování u vybraných skupin fyzických osob proti covid-19

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 31. 1. 2022 byla ve Sbírce zákonů vydána novela vyhlášky č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem, ve znění pozdějších předpisů, kterou se zrušuje v plném rozsahu povinnost podrobit se očkování proti nemoci covid-19.Povinné očkování proti nemoci covid–19 u vybraných skupin fyzických osob

Mezi povinnou skupinu fyzických osob byly mimo jiné zařazeny osoby připravující se na výkon zdravotnického povolání u poskytovatele zdravotních služeb nebo osoby připravující se na výkon odborné činnosti podle § 115 zákona o sociálních službách, pokud konají praktickou výuku u poskytovatele sociálních služeb v sociální službě. Tyto osoby tak již nemají povinnost podrobit se povinně očkování jako podmínku pro konání praktické výuky u těchto poskytovatelů.


Povinnost podrobit se očkování proti nemoci covid-19 zrušena

Obecně je tedy povinnost podrobit se očkování proti nemoci covid-19 zrušena. Týká se to jak vybraných skupin fyzických osob, tak i obecně osob, kteří dosáhli 60 let věku. Informace, kterou MŠMT zaslalo dne 21. 12. 2021 školám, tak již není platná v celém rozsahu.


Přílohy


MŠMT, 31. 1. 2022

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content