Informace MŠMT: Návrh pandemického ředitelského volna čeká v Senátu Parlamentu ČR

Poslanci na své včerejší schůzi schválili návrh ministra školství Petra Gazdíka ohledně pandemického ředitelského volna, díky kterému by ředitelé škol mohli flexibilně reagovat na epidemickou situaci ve své škole. 

Ihned po projednání bodu kontaktoval ministr školství vedení senátu s prosbou, aby byl bod na jednání horní komory zařazen v co nejkratším termínu, a to v zájmu ředitelů škol, ale i žáků a rodičů. Díky komunikaci se sněmovní legislativou zamířil návrh do Senátu již dnes, ač se tak standardně děje v rozsahu dvou až tří dnů. Předseda senátu nicméně ministra školství informoval, že návrh přednost nedostane a bude projednán v příštím týdnu.

Školy, které v současné době řeší obtížnou situaci kvůli variantě omicron a čekají na schválení 10 dnů pandemického ředitelského volna, mají v tuto chvíli ještě možnost požádat ministerstvo školství o změnu organizace školního roku. MŠMT z tohoto důvodu navýšilo kapacity příslušného odboru tak, aby se proces co nejvíce urychlil. Jedná se navíc o možnost, která generuje rodičům nárok na ošetřovné.MŠMT, 26. 1. 2022

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content