IT Guru pomáhají školám v digitalizaci

Potřebujete poradit s pořízením digitálních technologií nebo s nastavením digitální infrastruktury ve škole? IT Guru jsou připraveni nadále pomáhat vedení škol, správcům sítí a koordinátorům ICT s jejich problémy a navrhovat možná řešení. Služby jsou školám poskytovány zdarma.

Národní pedagogický institut ČR v rámci metodické podpory školám vytvořil díky finančním prostředkům z Národního plánu obnovy, z Nástroje pro oživení a odolnost EU, tým konzultantů, tzv. IT Guru. Tým konzultantů, který v současné době tvoří 15 členů, může pomoci vedení základních a středních škol, koordinátorům ICT a správcům sítí například s nastavením a zabezpečením vnitřní sítě na školách nebo s přípravou dokumentace a s nákupem digitálních technologií pro výuku v souladu s revidovanými RVP. Oblíbenou službou, kterou v poslední době využívá stále více škol, je také tzv. IT audit, kdy IT Guru projde IT nastavení školy, učiní komplexní souhrn všech důležitých informací o jeho současné úrovni a poskytne škole vhodná komplexní doporučení ke zlepšení. Konkrétní výběr řešení je už pak přímo na rozhodnutí vedení školy a po dohodě s dodavatelem.

Hlavní role IT Guru tedy především spočívá v hledání řešení a poskytování konzultací vedení škol nebo v komunikaci s dodavateli. Jednání jsou vedena diskrétně, ke konzultacím je přistupováno individuálně a s respektem ke svobodné volbě řešení ze strany škol. IT Guru dosud takto uskutečnili přes více než 750 konzultací a podpořili 520 škol v řešení jejich problémů. Na rozdíl od soukromého sektoru jsou všechny služby, které IT Guru nabízí, vč. IT auditu, poskytovány školám zdarma.

Zájemci o konzultaci mohou své dotazy posílat přímo na e-mail itguru@npi.cz, oslovit konkrétního IT Guru podle kraje, případně je možné vyplnit vstupní dotazník a IT Guru se sám ozve. Veškeré potřebné kontakty a informace naleznete na www.edu.cz/digitalizujeme/it-guru/. Na tomto webu jsou umístěny také záznamy z webinářů, nichž se účastnili zástupci oddělení podpory digitálního vzdělávání a IT Guru, kteří zde prezentovali svoji činnost v oblasti digitalizace vzdělávání a odpovídali na nejčastější dotazy.


Anna Stočesová Martinková (anna.stocesova@msmt.cz)
vedoucí oddělení podpory digitální vzdělávání, odbor vzdělávací politiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content