Jana Krejsová vede Střední článek Karlovarského kraje

Jana Krejsová ve Středním článku podpory není žádný nováček. Působí v jeho řadách už rok. Když se k pilotáži středního článku ve svitavském a semilském okresu přidal také Karlovarský kraj díky Memorandu o spolupráci, byla součástí jeho týmu jako regionální metodička. Dnes je krajskou koordinátorkou. Na nové pozici zúročí nejenom bohaté zkušenosti získané za katedrou, z vedení projektů a veřejné správy, ale i z pilotu samotného.


Jana Krejsová vystudovala Fakultu ekonomiky a provozu na Vysoké škole zemědělské Praha a následně absolvovala postgraduální studium pedagogiky a psychologie na Katedře pedagogiky České zemědělské univerzity v Praze a dále Kvalifikační studium pro ředitele škol. Už v průběhu studií učila, nejdříve na 1. stupni Základní školy Vintířov u Chodova, později na Integrované střední škole Cheb, a to odborné předměty: ekonomika, marketing a management, právo a veřejná správa. Ve školství pracovala bezmála dvacet let především jako středoškolská učitelka ekonomických předmětů a poté i jako zástupkyně ředitele školy. Na této pozici měla na starosti ekonomické záležitosti školy a její provoz, zároveň se aktivně zapojovala do projektů v oblasti vzdělávání. Vedla například projekt Vzdělávací centrum učitelů odborných předmětů a odborného výcviku nebo koordinovala realizaci projektu Finanční gramotnost ve školní praxi. Zkušenosti má také jako zavádějící učitelka a vedoucí předmětové komise.

Od roku 2014 pracuje na Městském úřadě v Chebu. Nejprve jako koordinátorka projektu Podpora meziobecní spolupráce Svazu měst a obcí ČR, v roce 2015 byla jmenována vedoucí Odboru projektového managementu a rozvoje. Má velké zkušenosti s vedením týmu projektových manažerů, s projekty MAP a vyhledáváním dotačních příležitostí. Působila jako hlavní řešitelka projektu Technologické agentury ČR – programu ÉTA zaměřeného na vymezení atraktivit, které souvisí s kulturním dědictvím. Zkrátka v projektech je J. Krejsová jako doma. V rámci ORP Cheb a Aš dlouhodobě vedla jako hlavní manažerka projekty MAP, při kterých spolupracovala s řediteli škol a školských zařízení i se zřizovateli měst a obcí Chebska a Ašska. 

Jana ráda lyžuje, chodí po horách, zajde do divadla, mezi její zájmy patří také film, hudba nebo četba. Vztah ke knížkám jí zůstal, dva roky před vysokou školou pracovala jako knihovnice v Chebu. Volný čas tráví nejraději se svojí velkou rodinou.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content