Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zemřel zástupce ČR v COST Josef Janda

edu.cz > Zemřel zástupce ČR v COST Josef Janda

S velkou lítostí oznamujeme, že 25. srpna náhle zemřel RNDr. Josef Janda, zástupce ČR ve Výkonné radě evropského programu COST zaměřeného na mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji a podporu setkávání vědců.

It is with deep sadness and sorrow to announce sudden death of Dr. Josef Janda on 25 August 2021.


Během svého více jak dvacetiletého působení na MŠMT pan doktor Janda platil za uznávaného odborníka na poli podpory vědy, výzkumu a inovací a vytvořil si respekt v české i mezinárodní vědecké komunitě. V roce 2019 byl zvolen mezinárodním panelem do Výkonné rady COST. Práce ve Výkonné radě je zaměřena na přípravu rozhodnutí, která má přijmout  Výbor vysokých představitelů COST a dohlíží na činnost správy COST. Historicky se jednalo o první a zároveň jedinou účast českého zástupce ve Výkonné radě tohoto evropského programu.

V minulosti působil doktor Janda také jako ředitel Odboru mezinárodní vědecké spolupráce MŠMT.

Čest jeho památce!


Vzkazy do elektronické kondolenční knihy můžete psát níže do komentářů.


During his more than twenty years of work at the Ministry of Education, Youth and Sports (MEYS), Dr. Janda was recognized as an expert in the field of research and innovation by the Czech and international scientific community. In 2019, he was elected as the COST Executive Board member. Historically, he was the first and so far, the only representative of the Czech Republic elected to the Executive Board of this European program.

In the past, Dr. Janda also worked as the MEYS director of the Department of International Scientific Cooperation.

His memory is honored.


You can express your condolences to his family, leave a message or write a memory to the electronic condolence book below.


Komentáře

Subscribe
Upozornit na
61 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Veronika Macková
8 měsíců před

🙁 děkuji vám za Vaši kolegiální pomoc na odboru 33

Vladimír Křen
8 měsíců před

Je mě neobycejně líto tohoto znamenitého profesionála a predevším velmi laskavého člověka.
Čest jeho světlé památce!
Prof. Vladimír Křen, předseda poradního orgánu Inter-Cost

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Vladimír Křen

Děkujeme za laskavá slova uznání o našem otci. Jan a Kateřina Jandovi

Helena Čermáková
8 měsíců před

Měla jsem několikrát možnost s panem doktorem spolupracovat na společném úkolu. Cenila jsem si nejen jeho erudice a profesionality, ale i vzácných lidských vlastností. Byl vždy příjemný, skromný, vstřícný a především zcela neokázalým způsobem laskavý. Je mi velice líto, že odešel, a vyjadřuji soustrast všem jeho blízkým.

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Helena Čermáková

Děkujeme za projevenou soustrast a krásná slova o našem otci. Kateřina a Jan Jandovi

prof. Miroslav Trnka, Ústav výzkumu globální změny
8 měsíců před

Pan doktor Janda pomáhal a radil rychle, neokázale a bez ohledu na to zda jsou rady určené začínajícímu elévovi nebo vědci s dvacetiletou zkušeností. Nedělal rozdíly ani generační, ani kariérní a k formálním radám přidával povzbuzení nebo upozornil na detail, který by jinak zapadl. Bez okolků doporučil nejsprávnější cestu k cíli a i díky němu patří české zapojení do programů COST mezi úhelné kameny z nichž vznikají mezinárodní spolupráce. Poslední rady mi dával před měsícem a já se po letech těšil na další spolupráci na nově zahajovaném projektu a nemohu věřit, že už ho neuslyším. Upřímnou soustrast a mnoho sil všem pozůstalým, blízkým a přátelům a spolupracovníkům.

Kateřina Jandová
8 měsíců před

Je nám potěšením číst tato krásná slova o našem otco a moc za ně děkujeme. Jsme Vám vděčni za vyjádření podpory v těchto těžkých chvílích. Kateřina a Jan Jandovi

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Kateřina Jandová

*otci

Hendrik Küpper
8 měsíců před

Dear family and friends of Dr. Janda,
My sincere condolences to you for having lost a person who has been close to you. And it is particularly sad for me that he died as a result of a heart attack in the train on his way to Ceske Budejovice, where he wanted to attend the kick-off meeting of COST Action CA19116 PLANTMETALS of which I am chair, grantholder scientific representative and STSM coordinator. His sudden, unexpected death shows how fragile life is at any time, we all don’t know how much of it we will still have. I wish you a lot of strength in this very difficult time.
With best regards, yours sincerely,
Prof. Hendrik Küpper
 
Homepages:
http://www.umbr.cas.cz/~kupper/AG_Kuepper_Homepage.html
https://plantmetals.eu/plantmetals-home.html

Naposledy editováno 8 měsíců před by Redakce
Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Hendrik Küpper

Dear Professor Küpper, thank you for your support. Just the night before our father died I talked to him about the upcoming kick-off meeting in České Budějovice and it was very sad for us to read his well prepared speech afterwards. Kateřina Jandová and Jan Janda

Jiří Drábek
8 měsíců před

Vážený pane doktore,
nikdy jsem se s Vámi osobně nesetkal, ale v elektronické a telefonické komunikaci jste byl vždy profesionální, kolegiální a vlídný. Vašeho náhlého skonu je mi velmi líto. Posílám směrem nahoru poděkování za příjemnou spolupráci a čest Vaší památce!
Jiří Drábek

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Jiří Drábek

Děkujeme za milá slova o našem otci. Kateřina a Jan Jandovi

Lukáš Levák
8 měsíců před

Josef Janda byl před lety mým prvním vedoucím pracovníkem na MŠMT, co se týče agendy podpory mezinárodní spolupráce ČR ve výzkumu a vývoji. Právě pod jeho dohledem jsem se tehdy jako úplný nováček učil, jak vyjednávat kritéria dotačních titulů se zahraničními partnery a jak tyto dotační tituly následně i administrovat na národní a mezinárodní úrovni. Josef Janda vynikal laskavým, přívětivým a vlídným lidským přístupem, jakož i vysokou úrovní profesionality, svědomitosti a rozvahy, které jej předurčovaly k působení ve vedoucích funkcích na MŠMT nebo ve výkonném výboru mezinárodního programu COST. Upřímnou soustrast rodině, přátelům, kolegům a všem pozůstalým. Odpočívejte v pokoji pane doktore. Budeme na Vás vzpomínat.

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Lukáš Levák

Děkujeme za vlídná slova o našem otci a za projevenou soustrast. Kateřina a Jan Jandovi

Petr Kuklík
8 měsíců před

Je mě velice líto tohoto skvělého člověka, se kterým jsem měl možnost roky na úrovni spolupracovat.
Čest jeho památce!
Petr Kuklík

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Petr Kuklík

Vážíme si Vašeho uznání našeho otce. Kateřina a Jan Jandovi

Martin Možný
8 měsíců před

Odešel vynikající odborník, a hlavně skvělý člověk. Je mi to moc líto, vážím si, že jsem měl možnost s ním spolupracovat.
Čest jeho památce

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Martin Možný

Oceňujeme Vaše slova plná úcty k našemu otci. Kateřina a Jan Jandovi

Jana Albrechtová
8 měsíců před

S panem doktorem Josefem Jandou jsem spolupracovala mnoho let jakožto hodnotitel či zpravodaj projektů. Byl vždy laskavý, milý, chápavý a spolupracující. Vždy hodnotil danou situaci s nadhledem a úsměvem, navrhnul konstruktivní řešení. Byl naprostý profesionál, svou práci dělal výborně. Byla to radost s ním spolupracovat. Ještě před několika týdny jsme si vyměnili maily, je to šokující, neuvěřitelná zpráva, že nás opustil. Budu na něj ráda vzpomínat. Děkuji, že jsem ho mohla poznat aspoň takto, pracovně a vážím si, že jsem s ním mohla spolupracovat.

Jiří Švejcar
8 měsíců před
Reagovat na  Jana Albrechtová

.

Naposledy editováno 8 měsíců před by Jiří Švejcar
Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Jana Albrechtová

My si vážíme projevené úcty a vřelých slov o našem otci. Děkujeme, Kateřina a Jan Jandovi

Jiří Švejcar
8 měsíců před

Není mnoho lidí u kterých se tak dokonale snoubí profesní kvality s báječnými charakterovými vlastnostmi, jako tomu bylo u doktora Jandy. Jeho odchodu je mi nesmírné líto.

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Jiří Švejcar

Moc děkujeme za tak krásné vyjádření o našem otci. Kateřina a Jan Jandovi

Josef Špak
8 měsíců před

S panem Dr. Jandou jsme konzultovali otázky zapojení do projektů COST dlouhé roky. I díky jeho podpoře a radám jsme se úspěšně zapojili do řady akcí COST a získali i koordinaci jedné akce pro ČR. Naposledy jsme spolu hovořili v úterý ráno. Sdílíme zármutek rodiny i spolupracovníků nad jeho náhlým odchodem.

Kateřina Jandová
8 měsíců před
Reagovat na  Josef Špak

Děkujeme. Kateřina a Jan Jandovi

John Bartzis
8 měsíců před

We lost a nice person, I lost a nice friend
My heartfelt condolences

Naposledy editováno 8 měsíců před by John Bartzis
Kateřina Jandová
7 měsíců před
Reagovat na  John Bartzis

Thank you. Kateřina Jandová and Jan Janda

Zoran T. Popovski
8 měsíců před

Dear Joseph, the sad news of your passing left me speechless. Five years of exchange of idea and friendship with a person like you in COST, three of which in his Executive Board will remain in my memory forever..
Respected Janda family, receive the deepest condolences on the loss of Joseph. He was a wonderful person.

Kateřina Jandová
7 měsíců před
Reagovat na  Zoran T. Popovski

Dear Mr. Popovski, thank you for showing your empathy and for your kind words. Kateřina Jandová and Jan Janda

The COST Association
8 měsíců před

In memoriam

The COST Association is deeply saddened by the passing of Dr Josef Janda. For us, he was an esteemed and kind-hearted colleague, always a pleasure to work with. We will greatly miss his enthusiasm for COST and his presence at our Governance meetings.

Dr Janda’s most defining work for COST was to help maintain the Czech Republic’s successful national funding scheme for COST researchers, which has existed since 1993. This is just one example of his excellent contribution and dedicated service. Notably, he also served as a loyal Committee of Senior Officials member from 01/07/2010 where he represented his country until his passing. In parallel, he was valued as a COST National Coordinator, supporting Czech COST participants. Later, he also served as an Executive Board member from 14/04/2019. 

He will not be forgotten.

Yours sincerely,

The COST Association

Jan Janda
7 měsíců před

Dear COST Association,
Thank you for your words of appreciation of his memory. Our father was always proud of being part of COST and always spoke about it with enthusiasm since COST was his most favourite programme on his agenda.
Yours sincerely,
Kateřina Jandová and Jan Janda

Petr Vodička
8 měsíců před

O této velmi smutné zprávě jsem se dozvěděl až dnes, když jsem chtěl řešit něco ohledně jednoho COST projektu. S panem doktorem jsem byl v kontaktu pouze po emailu a telefonicky, ale vždy byl velmi ochotný a profesionální. Upřímnou soustrast všem členům rodiny, přátelům a spolupracovníkům.

Brigitte Weiss
7 měsíců před
Reagovat na  Petr Vodička

My heartful condolences and I still cannot believe. We lost a very good colleague and friend and Josef leaves an empty space.
Yours sincely,
Brigitte Weiß
(A colleagues from the COST CSO and COST EB)

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Brigitte Weiss

Many thanks for your condolences and empathy.
Yours sincerely,
Kateřina Jandová and Jan Janda

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Petr Vodička

Děkujeme za projevenou soustrast. Kateřina a Jan Jandovi

Orsolya Tóth
7 měsíců před

I’m speechless. We lost a wonderful person and a great friend.
My heartfelt condolences to the family and friends of Josef.

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Orsolya Tóth

Thank you very much for your condolences and kind words about our father.
Kateřina Jandová and Jan Janda

Friederike Beulshausen
7 měsíců před

Dear family of Josef Janda, I would like to express my heartful sympathy to you as closest relatives of Josef Janda. As one of the German delegates in the boards of the COST Association I knew Josef Janda for nearly one decade in the COST committee of Senior officials and as COST National coordinator. I always valued his very engaged and competent contributions as Czech COST delegate in the COST meetings and discussions, and his always very attentive and friendly manner. I will remain him in very good memory. With best regards, Yours sincerely, Friederike Beulshausen

Jan Janda
7 měsíců před

Dear Ms. Beulshausen,
Many thanks for your sympathy and remembering him in this way. We really appreciate it.
Yours sincerely,
Kateřina Jandová and Jan Janda

Kalypso Sepou
7 měsíců před

Sincere condolences to his family from all the Cyprus delegation to COST.

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Kalypso Sepou

Thank you for your sympathy.
Kateřina Jandová and Jan Janda

prof. Milan Dado
7 měsíců před

Milá trúchliaca rodina, kolegyne, kolegovia,
dovoľte mi vyjadriť hlboku sústasť Vám všetkým.
Jozefa som poznal od začiatku jeho práce v COSTe. Bol môj vynikajúci kolega, spolupracovník. Vzájomne sme si boli blízki.
Česť jeho pamiatke.
Odpočívaj v pokoji.
Je mi veĺmi smutno…
Milan Dado

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  prof. Milan Dado

Děkujeme za vaše milá slova o našem zesnulém otci.
Kateřina a Jan Jandovi

Trude Dypvik
7 měsíců před

My heartfelt condolences to the family of Josef Janda. He was a very good colleague and friend, and will be missed.

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Trude Dypvik

Many thanks for your sympathy and kind words about our father.
Kateřina Jandová and Jan Janda

M. Arif ADLI
7 měsíců před

Dear family and relatives of Dr. Janda,
I am extremely sad to hear that Dr. Janda has passed away.
He was a wonderful friend and a nice gentlemen
I would like to express my heartful condolonces..
We will always miss him.

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  M. Arif ADLI

Dear Mr. Adli,
Thank you very much for your sympathy and appreciation of his memory.
Kateřina Jandová and Jan Janda

Rui Munhá
7 měsíců před

Dear Janda family, words fall short of expressing my sorrow. Josef welcomed me to COST in 2014, and I will remember him as someone kind and polite, and also someone who we could share a good laugh with. My deep condolences. Rui Munhá (COST CSO Portugal)

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Rui Munhá

Dear Mr. Munhá,
We appreciate your sympathy and are thankful for your nice words about our father.
Kateřina Jandová and Jan Janda

Janet Mifsud
7 měsíců před

Such very sad news..COST has lost a huge supporter and respected colleague. Sincere condolences to the family

Jan Janda
7 měsíců před
Reagovat na  Janet Mifsud

Many thanks for your condolences and kind words about our father.
Kateřina Jandová and Jan Janda

Domenico De Martinis
7 měsíců před

Dear family, friends and colleagues of Dr. Janda,
My sincere condolences, COST is a creative working place, where enthousiasm and brotherhood, among members of different States, is tangible. We lost a companion.

Kateřina Jandová
7 měsíců před

Thank you very much for your condolences. Kateřina Jandová and Jan Janda

Bratislav Marinkovic
7 měsíců před

Josef’s passing away is a very sad event and a big loss for COST. I knew Josef from the times we both served as CNC representatives of our countries and I can proudly say that I had learnt a lot from him about many aspects of COST. I appreciated his calmness and dedication to COST and COST national funding scheme of Czechia, which we all admire. I express my deep condolence to the family and to colleagues of Josef. STTL

Kateřina Jandová
7 měsíců před

We are very grateful for your appreciation of our father. COST meant a lot to him and reading all these nice comments makes us feel even prouder of him. Thank you, Kateřina Jandová and Jan Janda

Romana Hogenová
7 měsíců před

Je mi to nesmírně líto. Byl to kolega snů. Byl úžasný. Bůh s Vámi.Rodině přeji hodně síly. Hogenová

Kateřina Jandová
7 měsíců před
Reagovat na  Romana Hogenová

Děkujeme mnohokrát, Vašich srdečných slov si velmi vážíme. Kateřina a Jan Jandovi

Dr. Nibedita Saha, Asst. Professor, Project Manage
6 měsíců před

We from Tomas Bata University in Zlin conveying our sincerest condolences to the departed soul of „Dr. Josef Janda“. We will always remember your valuable thoughts and inspirations. Feel very sad to hear about this news. May the departed soul rest in peace.
.

Kateřina Jandová
6 měsíců před

Thank you very much. Kateřina Jandová and Jan Janda

Pavel Bednář
5 měsíců před

S velkou lítostí jsme na našem ústavu FaME UTB ve Zlíně přijali zprávu o odchodu pana doktora, který nám byl vždy oporou při řešení otázek našeho projektu. Velký dík mu taktéž patří za milé přijetí a trpělivé vysvětlení způsobu organizace a fungování akcí COST a projektů INTERCOST při naší osobní schůzce v roce 2019. Věříme, že, i když vzdáleně, tak přesto blízko, bude mít stále příležitost vidět stále se rozvíjející spolupráci českých partnerů v rámci evropských programů spolupráce. Čest jeho památce. Pavel Bednář

Kateřina Jandová
5 měsíců před
Reagovat na  Pavel Bednář

Velmi děkujeme za milá slova a vyjádřenou naději. Kateřina a Jan Jandovi

61
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
()
x
Skip to content