Zemřel zástupce ČR v COST Josef Janda

S velkou lítostí oznamujeme, že 25. srpna náhle zemřel RNDr. Josef Janda, zástupce ČR ve Výkonné radě evropského programu COST zaměřeného na mezinárodní spolupráci ve výzkumu a vývoji a podporu setkávání vědců.

It is with deep sadness and sorrow to announce sudden death of Dr. Josef Janda on 25 August 2021.


Během svého více jak dvacetiletého působení na MŠMT pan doktor Janda platil za uznávaného odborníka na poli podpory vědy, výzkumu a inovací a vytvořil si respekt v české i mezinárodní vědecké komunitě. V roce 2019 byl zvolen mezinárodním panelem do Výkonné rady COST. Práce ve Výkonné radě je zaměřena na přípravu rozhodnutí, která má přijmout  Výbor vysokých představitelů COST a dohlíží na činnost správy COST. Historicky se jednalo o první a zároveň jedinou účast českého zástupce ve Výkonné radě tohoto evropského programu.

V minulosti působil doktor Janda také jako ředitel Odboru mezinárodní vědecké spolupráce MŠMT.

Čest jeho památce!


Vzkazy do elektronické kondolenční knihy můžete psát níže do komentářů.


During his more than twenty years of work at the Ministry of Education, Youth and Sports (MEYS), Dr. Janda was recognized as an expert in the field of research and innovation by the Czech and international scientific community. In 2019, he was elected as the COST Executive Board member. Historically, he was the first and so far, the only representative of the Czech Republic elected to the Executive Board of this European program.

In the past, Dr. Janda also worked as the MEYS director of the Department of International Scientific Cooperation.

His memory is honored.


You can express your condolences to his family, leave a message or write a memory to the electronic condolence book below.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
61
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content