Lucie Reitingerová koordinátorkou týmu Středního článku podpory v Jihočeském kraji

Střední článek podpory už působí také v Jihočeském kraji. V polovině února 2024 se zdejší krajskou koordinátorkou stala Lucie Reitingerová. Přináší s sebou dlouholeté zkušenosti získané v Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Jihočeského kraje a podstatné jsou také její znalosti a praxe ve vzdělávacích projektech z evropských dotací. První členku týmu teď čeká především vybudování týmu regionálních metodiků, se kterými bude poskytovat podporu škol a jejich zřizovatelů v daném kraji.

Lucie Reitingerová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, poté pracovala 11 let v soukromé sféře, v mezinárodních firmách. Během této doby si prošla vedoucími pozicemi, od zástupce jednatele po manažerku marketingu a zahraničního obchodu, které ji vybavily zkušenostmi s vedením pracovního týmu.

Od roku 2008 pracovala na Krajském úřadě Jihočeského kraje v Odboru školství, mládeže a tělovýchovy, kde měla na starosti oblast středního školství. V každodenním kontaktu byla především se středoškolskými řediteli, metodicky je podporovala. Zpracovávala agendu správního řízení, hlavně přezkumné řízení přijímacího řízení a maturitních zkoušek. Úzce spolupracovala s ČŠI, a to převážně při řešení stížností a přezkumů. Vytvářela vzdělávací projekty pro žadatele a příjemce evropských dotací v oblasti vzdělávání, administrovala čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů EU, organizovala semináře a workshopy, některé z nich současně i lektorovala.

K jejím zálibám patří cestování a sport, zejména jízda na kole, na paddleboardu, pěší turistika, v zimě pak lyžování. Pohyb jí dopřává i retrívr, se kterým často podniká výlety. Zajímá se také o moderní technologie. A pokud zbyde čas, relaxuje s dobrou knihou.

Střední článek podpory získává nástupem Lucie Reitingerové výraznou posilu, která díky své dlouholeté zkušenosti ze školské oblasti dobře ví, co ředitelé řeší, s čím potřebují poradit, v jaké oblasti podpořit, a to napříč celým krajem. Postupně se bude náš zdejší tým rozšiřovat o regionální metodiky a koordinátora spolupráce. Terénní podpora mateřských a základních škol a jejich zřizovatelů v Jihočeském kraji tak může začít.

 

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content