Průvodce strategickým a akčním plánováním ve vzdělávání

Na této stránce naleznete materiály, webináře a videonávody k Průvodci strategickým a akčním plánováním, který vznikl v projektu Metodická podpora akčního plánování (P-AP) realizovaného Národním pedagogickým institutem (NPI ČR). Průvodce je určen především pro vedení škol a zřizovatele škol.

O Průvodci

Průvodce strategickým a akčním plánováním, který vznikl v rámci projektu Metodická podpora akčního plánování Národního pedagogického institutu, je nositelem jednotného modelu akčního plánování, jehož cílem je provést aktéry plánování na různých úrovních vzdělávací politiky plánovacím procesem. Jednotlivé části průvodce vychází z již realizovaných národních projektů (SPR, P-KAP), z aktuálních trendů v oblasti plánování a také z dobré praxe českých škol. Aby bylo možné reflektovat potřeby cílové skupiny a zjednodušit aktualizaci neustále se rozvíjejícího obsahu, byla při tvorbě použita aplikace OrgPad, která představuje českou webovou aplikaci na tvorbu interaktivních digitálních nástěnek (https://orgpad.com). Dané řešení umožňuje prezentaci informací v přehledných schématech s možností individualizace dle cílových skupin. Součástí Průvodce je 16 informačních videí k jednotlivým částem a úrovním.


Proč jsou strategické plánování a použití dat důležité

Vysvětlující video - Jaromír Beran a Ivo Jupa:


Komu je Průvodce určen

Vysvětlující video - Lenka Řeháková:


Co v Průvodci najdete

Vysvětlující video - Pavla Chocholová:


Jak Průvodce využívat

Do Průvodce vstoupíte výběrem jedné ze tří úrovní plánování, která odpovídá Vašemu zájmu a zaměření. Jedná se o úrovně (stačí kliknout níže na požadovanou úroveň plánování):

Tím se dostanete k relevantním informacím, jež jsou určeny přímo pro Vás. Případně můžete začít na úvodní stránce Průvodce (viz odkaz níže).

Průvodce strategickým a akčním plánováním (úvodní strana Průvodce)

Další zajímavé části průvodce


Webináře k Průvodci pro MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ

Na blogu Edusítě www.edusit.cz jsou rovněž zveřejněny záznamy z realizovaných webinářů k možnostem využití Průvodce strategickým a akčním plánováním v plánovacím procesu (viz následující odkazy na webináře k Průvodci) pro:

Další webináře k průvodci

Obecně je možno si vybrat mezi záznamy z online setkání k Průvodci strategickým a akčním plánováním. Vybrané webináře ke strategickému a akčnímu plánování Školských akčních plánu jsou zde:


Leták k Průvodci v PDF


Obsah

    Odebírejte novinky o školství
    a vzdělávání srozumitelně a včas
    Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
    Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
    cross Skip to content