MŠMT a IBM vytvořily online kurz „Praktická doporučení pro nouzovou výuku na dálku“

MŠMT a IBM společně vytvořily online kurz pro učitele druhého stupně základních škol a na středních školách o tom, jak efektivně učit v rámci výuky na dálku, na co si dávat pozor a jaké využít zdroje pro další zlepšování. Online kurz je zdarma po registraci k dispozici na platformě Open P-TECH, což je bezplatná vzdělávací on-line platforma IBM, která je postavena na špičkových moderních technologiích, určená studentům, učitelům, neziskovkám, školám a vzdělávacím institucím.


O čem je nový online kurz?

Vzdělávací kurz „Praktická doporučení pro nouzovou výuku na dálku“ byl vyvinut pro učitele s cílem usnadnit přípravy a realizace výuky v online prostředí na druhém stupni základních škol a na středních školách. Doporučení a návrhy lze v modifikované formě použít také na prvním stupni základních škol.

Kurz si klade za cíl pomoci učitelům s výukou na dálku, v nestandardních podmínkách. Reaguje na jejich potřeby během nouzového distančního vzdělávání a pomáhá jim se zorientovat v novém prostředí.

Více o Obsahu kurzu se otevře po kliknutí na obrázek. 


Jak na to?

Online je kurz k dispozici na webových stránkách platformy Open P-TECH:

  • Stačí se registrovat a kurz na platformě vyhledat.
  • Nebo je možno přímo vstoupit přes tento přímý odkaz.

Kurz je intuitivní a velmi jednoduchý na procházení.

Návod, jak se registrovat do kurzu se otevře po kliknutí na obrázek.


Kurzy Open P-TECH pro studenty i učitele

Open P-TECH kurzy určené studentům se zaměřují na různé profesní dovednosti, jako jsou týmová spolupráce, řešení komplexních problémů a rozvíjení technického myšlení. Dále rozvíjejí základní dovednosti v moderních technologiích, jako jsou umělá inteligence, datová věda, blockchain nebo design thinking. Za nabyté vědomosti studenti získají digitální certifikáty, tzv. badge, které jsou zohledňovány firemními partnery, mohou být nápomocné při hledání vysněného zaměstnání nebo vysoké školy.

Učitelé naopak mohou platformu použít jako pomocnou ruku při zadávání různých úkolů, vkládat svůj vlastní obsah, monitorovat pokrok studentů a čerpat z mnoha nabízených zdrojů určených učitelům. Platforma je neustále aktualizována, nabízí podporu na míru organizacím, učitelům i studentům, helpdesk také pomůže s registrací jednotlivců, ale i celých škol.

Kurzy byly pilotované například ve spolupráci s neziskovou organizací Czechitas a mají velmi dobré ohlasy.

Většina kurzů na platformě je sice v angličtině, IBM ale v rámci své společenské zodpovědnosti stále pracuje na jejich překladu do češtiny.

Mezi kurzy v češtině patří:

Další nástroje pro učitele v angličtině jsou k dispozici na této adrese https://www.ptech.org/open-p-tech/teacher-toolkit/.


O platformě Open P-TECH

Open P-TECH je využíván ve 131 zemích po celém světě, některé kurzy jsou přeložené do českého jazyka a další překlady se připravují. Platforma aktuálně nabízí přes 20 kurzů s digitálními certifikáty a více než 60 hodin s dalšími tématy. Dodržuje přísné standardy ochrany osobních údajů. Platforma Open P-TECH umožňuje zorientovat se v prostředí moderních technologií a ulehčit tak od nekonečného vyhledávání informací, které nabízí pod jednou střechou, včetně materiálů ke stažení. Pojďte ji také vyzkoušet!


Technická podpora

V případě, že byste měli problémy s přihlášením nebo jiné technické problémy s platformou, neváhejte se obrátit na e-mail czech@ptech.org.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content