Nové online kurzy pro cizince, kde se naučí česky

Níže naleznete informace o online kurzech a nástrojích organizací META, o.p.s. a Člověk v tísni, které připravily kurzy češtiny pro vícejazyčné děti od 5 let, rodiče a pedagogy a také pro ukrajinské asistenty a asistentky pedagoga. Více informací pro zájemce viz níže.


Kurzy od META

 • META, o.p.s. od roku 2004 podporuje cizince v rovném přístupu ke vzdělávání a pracovní integraci vyvinula novou mobilní aplikaci nazvanou Čeština2. Jde o online nástroj pro vícejazyčné děti od 5 let, které se teprve učí česky, a i pro jejich rodiče a pedagogy: https://www.cestina2.cz/.
 • A současně nyní META, o.p.s. spustila online výukovou platformu Levou zadní online pro dospívající mladé lidi, kteří přicházejí do České republiky bez znalosti češtiny (kurz Chci se učit česky), i jejich vyučující, kteří zde naleznou metodickou podporu včetně mnoha rozličných materiálů, které jim pomohou s výukou češtiny jako druhého jazyka na školách (kurz Chci vyučovat češtinu).
 • Souhrnné informace k těmto dvěma kurzům naleznete na tomto odkazu https://levouzadnionline.cz/.

Kurzy od Člověk v tísni

Obsah

  Odebírejte novinky o školství
  a vzdělávání srozumitelně a včas
  Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
  cross Skip to content