Pavla Pospíšilová v čele Středního článku podpory v Ústeckém kraji 

Střední článek podpory v Ústeckém kraji má svého prvního člena. Role koordinátorky týmu se v prosinci 2023 ujala Pavla Pospíšilová, která tak závěr roku spojila s novou pracovní výzvou. Obsadit pozici krajského koordinátora není úplně jednoduché, je zapotřebí najít člověka s velkou praxí, znalostí školského terénu, odhodláním a zejména zapálením pro věc. Přesně takové předpoklady nová kolegyně má.  

Pavla Pospíšilová vystudovala na Univerzitě J. E. Purkyně studijní obor Sociální pedagogika a Pedagogika volného času. V rámci své profesní dráhy působila krátce na Úřadu městského obvodu Neštěmice v Ústí nad Labem, poté nastoupila na Krajský úřad Ústeckého kraje do Odboru školství, mládeže a tělovýchovy, kde pracovala posledních 22 let.  

Místní regionální školství zná tedy opravdu výborně, stejně tak legislativu včetně správního řízení. Z jejích pracovních zkušeností uvedeme alespoň ty nejzásadnější. Podílela se na restrukturalizaci oborové skladby a celkové optimalizaci soustavy školství v Ústeckém kraji, dále pak na koncepční a analytické práci v oblasti rozvoje výchovně-vzdělávací soustavy v daném kraji. Připravovala motivační programy pro zdejší střední školství a mimoškolní výchovu žáků zaměřenou na jejich všestranný rozvoj. V posledních letech se nejvíce věnovala předškolnímu vzdělávání, v jehož rámci lektorovala, poskytovala konzultace a poradenství. Účastnila se konkurzních komisí na obsazování ředitelů mateřských, základních a speciálních škol, vedla agendu stížností, podnětů a petic v oblasti školství a věnovala se rozvojovým programům Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 


Pavla Pospíšilová vystudovala na Univerzitě J. E. Purkyně studijní obor Sociální pedagogika a Pedagogika volného času. 

Volný čas tráví se svými dětmi, ráda se věnuje zahradě a chovu několika domácích zvířat. Mezi její koníčky patří také divadlo a knihy.  

Díky Pavle Pospíšilové získal Střední článek podpory zkušenou lektorku, mentorku a poradkyni v jedné osobě, která své odborné zkušenosti, znalosti i koncepční dovednosti nabídne školám a zřizovatelům v Ústeckém kraji. 

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content