Projekt MŠMT IPs Datová politika hledá svého evaluátora

Projekt MŠMT IPs Datová politika zahájil svou realizaci 1. 3. 2023 a v současnosti vzniká tým, který má za cíl rozvoj pokročilých analytických metod a širší práce s daty na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

Do týmu hledáme Evaluátora, který bude hlídat, jestli výše zmíněný cíl tým analytiků plní a případně, jak a kde má přidat! Více viz informace níže.


O jakou jde pozici

Na jedno z našich pracovních míst na Ministerstvu školství (MŠMT) hledáme kolegu/kolegyni na pozici Metodika evaluací (vnitřního fungování projektu a průběžného nastavování).


Jaké činnosti se na takovém místě vykonávají

 • Mezi hlavní činnosti patří hodnocení projektových výstupů a aplikace průběžných hodnoticích rámců, nastavování pravidel evaluace a zpracování podkladů pro zprávy o realizaci projektu a především vliv na řízení a průběžné úpravy procesu změny práce s daty a analytickými výstupy na MŠMT.
 • Koordinace a řízení naplňování dílčích činností v rámci klíčové aktivity KA5 Vnitřní hodnocení projektu,
 • zajišťování průběžného a důsledného posuzování všech relevantních projektových výstupů vlastními silami i ve spolupráci s dalšími aktéry,
 • zajištění aplikace relevantních hodnoticích rámců při evaluačních procesech,
 • nastavování pravidel a parametrů evaluace,
 • zajišťování přenosu výsledků evaluace směrem k dalším projektovým pracovníkům a dohlížení na zohlednění evaluačních výstupů při jejich úpravách,
 • zpracovávání podkladů pro Zprávy o realizaci projektu, Status reporty a další podkladové materiály na základě požadavků hlavního projektového manažera.

Co je vhodné pro danou pozici

Pokud máte analytické a kritické myšlení a jste navíc pečliví, důslední a máte smysl pro pro detail a ideálně i znalosti v oblasti vzdělávací politiky a školství, zkušenosti s analýzou a vizualizací dat, můžete být právě vy tou pravou/ tím pravým pro tuto pozici.


Na co se můžete těšit

 • platový tarif 29.410 – 43.370 Kč v závislosti na počtu let praxe
 • osobní příplatek v závislosti na kvalitě výkonu práce
 • mimořádné a motivační odměny
 • smysluplnou práci pro stabilního zaměstnavatele
 • širokou škálu benefitů a mnoho dalšího!

Jak se přihlásit

Pokud máte zájem o tuto pozici, prosím zašlete nám svůj životopis a motivační dopis a žádost o přijetí do: 24. 4. 2023 na posta@msmt.cz

Případně se zeptejte na e-mailové adrese na další informace: ivana.michalova@msmt.cz, tel.: 234 811 665.

Více informací viz inzerát na webu MSMT.cz nebo v přiloženém Oznámení o vyhlášeném výběrovém řízení. Těšíme se na vaše reakce a zájem!


O jaký jde projekt

Pracovní místo je financováno z projektu "Datově-analytická podpora pro hodnocení a řízení vzdělávací soustavy ČR" (Data), reg. č. CZ.02.02.XX/00/22_005/0002901 https://www.edu.cz/.../ips-data-datove-analyticka.../ .


Zdroj: MSMT.CZ 2023. Výběrové řízení. Odkaz: https://www.msmt.cz/ministerstvo/metodik-evaluaci-projektu-v-oddeleni-analyticke-podpory-a.

Obsah

  Odebírejte novinky o školství
  a vzdělávání srozumitelně a včas
  Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
  cross Skip to content