Školní informační systémy školám pomohou s testováním

S testováním ve školách souvisí i nutná administrativa. Školy musí evidovat, kterých dětí a zaměstnanců se testování týká, kdo je v ochranné lhůtě, protože prodělal v uplynulých 90 dnech COVID-19 a kdy mu tato lhůta vyprší. Je třeba zaznamenávat výsledky testů, aby je školy mohly předat do centrálního systému. V případě výskytu pozitivního testu bude třeba určit osoby, které přišly s dotyčným do styku a pro hygienu připravit seznam kontaktů.

Ministerstvo školství si uvědomuje, že organizace testování bude pro školy náročná, a tak oslovilo dodavatele školních informačních systémů, zda jsou ochotni pro školy připravit funkcionality, které by s administrativou kolem testování pomohly.
Dodavatelé se k této výzvě postavili čelem a během krátké chvíle připravili novinky ve svých systémech, za což jim patří poděkování!


V systému Bakaláři a Škola Online mají školy možnost rozeslat žákům i rodičům potřebné informace k návratu dětí do škol, evidovat pozitivně testované žáky a učitele, případně u učitelů i údaje o očkování. Připraveny jsou sestavy potřebné k organizaci testování vzhledem k prezenční výuce či tisku potvrzení o testování. Dokončují se práce na přihlašování žáků ke skupinovým konzultacím a sestavě, která bude nápomocna při trasování kontaktů pozitivních osob v rámci školy.

V systému Edookit mohou školy vést evidenci, který žák byl kdy otestován, jakým testem, s jakým výsledkem a zda testování proběhlo ve škole nebo jinde. Dále je v systému vedena i evidence k trasování a možný export potřebných údajů pro KHS.

V systému pro malotřídní školy AMOS budou mít školy možnost generovat sestavy k trasování pro hygienické stanice.

V systému EduPage je připraven nový modul, který školám usnadní administraci spojenou s evidencí testovaných žáků a zaměstnanců. Systém je připraven k testování a vyhodnocování přímo ve škole, ale také je připraven i na vyhodnocování mimo školu. Také systém automaticky sleduje vypršení platnosti testu, vypočítá, kdy je třeba znovu testovat a škola si může vygenerovat sestavu potřebnou k odeslání.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content