Střední článek na Svitavsku má novou metodičku


Michaela Trejtnarová je od 1. ledna 2023 nová metodička ve středním článku podpory pro pilotní okres Svitavy. Tým se tak rozšířil o zkušenou pedagožku a ředitelku, která bude poskytovat podporu školám a zřizovatelům v tomto území.


Michaela Trejtnarová vystudovala střední pedagogickou školu a několik let působila jako učitelka mateřské školy na Broumovsku, rozšířila si vzdělání v oboru Školský management na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské vzdělání dokončila na Univerzitě Karlově v Praze v oboru Management vzdělávání. V současnosti se věnuje studiu oboru řízení lidských zdrojů. Účastnila se mnoha vzdělávacích kurzů zaměřených na osobnostní rozvoj a prohlubování manažerských dovedností.


Působí jako mentor a lektor již několik let. Práce se jí stala koníčkem:

„Podpora kolegů ředitelů byla vždy mojí prioritou“

Michaela Trejtnarová

Přes 30 let se věnuje předškolní pedagogice, z toho 18 let působila jako ředitelka malé vesnické i velké městské mateřské školy v Náchodě. Své zkušenosti využila při svém dalším působení jako předsedkyně řídícího výboru MAP na Náchodsku, kde se podílela na vzdělávání pedagogů, organizaci konferencí a festivalů ve spolupráci s ostatními aktéry vzdělávání v regionu. Vedla Metodické centrum Edulab v Královéhradeckém kraji, kde se 7 let věnovala vzdělávání předškolních pedagogů v oblasti digitálního vzdělávání. Své profesní obzory v oblasti vzdělávání budoucích učitelů si také rozšířila při spolupráci se středními pedagogickými školami v kraji.

Jako odborník z praxe měla možnost s ČŠI nahlédnou pod pokličku mnoha ředitelům nejen při inspekční činnosti, ale také při konkurzních řízeních.

Ve volném čase se věnuje turistice a sportu, dokumentárnímu filmu a přírodě. Bez celoživotního vzdělávání, sdílení a setkávání si neumí svůj život představit.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content