Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Střední článek na Svitavsku má novou metodičku


Michaela Trejtnarová je od 1. ledna 2023 nová metodička ve středním článku podpory pro pilotní okres Svitavy. Tým se tak rozšířil o zkušenou pedagožku a ředitelku, která bude poskytovat podporu školám a zřizovatelům v tomto území.


Michaela Trejtnarová vystudovala střední pedagogickou školu a několik let působila jako učitelka mateřské školy na Broumovsku, rozšířila si vzdělání v oboru Školský management na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské vzdělání dokončila na Univerzitě Karlově v Praze v oboru Management vzdělávání. V současnosti se věnuje studiu oboru řízení lidských zdrojů. Účastnila se mnoha vzdělávacích kurzů zaměřených na osobnostní rozvoj a prohlubování manažerských dovedností.


Působí jako mentor a lektor již několik let. Práce se jí stala koníčkem:

„Podpora kolegů ředitelů byla vždy mojí prioritou“

Michaela Trejtnarová

Přes 30 let se věnuje předškolní pedagogice, z toho 18 let působila jako ředitelka malé vesnické i velké městské mateřské školy v Náchodě. Své zkušenosti využila při svém dalším působení jako předsedkyně řídícího výboru MAP na Náchodsku, kde se podílela na vzdělávání pedagogů, organizaci konferencí a festivalů ve spolupráci s ostatními aktéry vzdělávání v regionu. Vedla Metodické centrum Edulab v Královéhradeckém kraji, kde se 7 let věnovala vzdělávání předškolních pedagogů v oblasti digitálního vzdělávání. Své profesní obzory v oblasti vzdělávání budoucích učitelů si také rozšířila při spolupráci se středními pedagogickými školami v kraji.

Jako odborník z praxe měla možnost s ČŠI nahlédnou pod pokličku mnoha ředitelům nejen při inspekční činnosti, ale také při konkurzních řízeních.

Ve volném čase se věnuje turistice a sportu, dokumentárnímu filmu a přírodě. Bez celoživotního vzdělávání, sdílení a setkávání si neumí svůj život představit.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content