Novou koordinátorkou středního článku podpory na Semilsku je Lenka Šulanová

Lenka Šulanová je po odchodu Jaroslava Jirásko novou koordinátorkou středního článku podpory v okrese Semily. V týmu začínala 1. září 2021 jako metodička, od 1. srpna 2022 zde působí jako koordinátorka. Do středního článku přináší bohaté zkušenosti z pozice pedagožky, „projekťačky“ a také z veřejné správy. Společně se svými kolegy metodiky poskytuje podporu školám a zřizovatelům na Semilsku.


Ve svém profesním životě se řídí mottem, které by mělo být motivací pro nás všechny:

„Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu dvacet nebo osmdesát. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý.“

Henry Ford

Lenka Šulanová vystudovala Technickou univerzitu v Liberci, Fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou. Absolvovala program učitelství pro 2. stupeň základních škol pro český jazyk a dějepis. Učila na základní škole Školní ve Vrchlabí a základní škole v Lánově. Účastnila se několika vzdělávacích kurzů, např. koučink, projektové řízení, kreativní myšlení a metoda Stages a další.

Má velké zkušenosti s projektovým řízením z operačních programů OP VK (vzdělávání pro konkurenceschopnost), OP na Krajském úřadě Libereckého kraje a v Místní akční skupině „Přiďte pobejt!“ z. s. Sedm let pracuje jako projektová manažerka v rámci Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání Jilemnicko, kde se zaměřuje také na facilitaci, komunitní projednávání a tvorbu strategických dokumentů. Je členkou pracovní skupiny Vzdělávání Národní sítě Místních akčních skupin a příležitostnou lektorkou neformálního vzdělávání.

Díky své pedagogické zkušenosti a působení v projektu MAP měla Lenka možnost poznat potřeby škol a ředitelů. Druhým volebním období se také věnuje práci zastupitelky, a chod školy tak sleduje i z pozice zřizovatele. Všechny tyto role zúročí právě ve středním článku podpory.

Svůj čas dělí mezi práci, rodinu a volný čas. K oblíbeným zájmům patří sport, četba knih a kultura. Skvělým relaxem je pro ni ale třeba i práce na zahradě. Doma na ni čekají tři muži – manžel a dva synové (Emil a Albert), kteří jí nedovolí ustrnout na místě.

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content