Střední článek v Plzeňském kraji vede Jan Lontschar 

„Práce s lidmi, zejména v oblasti vzdělávání, mi dává největší smysl“, říká o sobě krajský koordinátor Středního článku podpory Plzeňského kraje Jan Lontschar. Ke střednímu článku se dostal díky evaluaci pilotáže, kdy byl součástí výzkumného týmu. Získané zkušenosti ho utvrdily v tom, kudy nasměrovat svoji další pracovní kariéru. Zkusil štěstí, přihlásil se do výběrového řízení a od prosince 2023 působí na pozici krajského koordinátora. Rádi bychom Vám kolegu, který má bohaté zkušenosti z manažerské pozice, s vedením týmu, projekty, lektorováním i mentorováním, představili.

Jan Lontschar vystudoval na Západočeské univerzitě v Plzni Fakultu elektrotechnickou a absolvoval zde také certifikované studium německého jazyka: němčina pro inženýrská povolání. Při univerzitě od roku 1999 působil v Koordinačním centru česko-německých výměn mládeže Tandem, které 17 let vedl. Jako ředitel zde měl na starosti kompletní management centra, jeho finanční a personální oblast, koordinaci jazykových animátorů Tandemu, spolupracoval s mnoha partnery v česko-německé oblasti, odpovídal za přípravu a realizaci projektů, například Němčina nekouše, intenzivně se podílel také na dlouholetém projektu zaměřeném na přeshraniční spolupráci mateřských škol. Od roku 2022 pracoval ve společnosti bfz o.p.s., nyní Akredika o.p.s, která se specializuje na kurzy pro pracovníky v sociálních službách, rekvalifikační kurzy, další vzdělávání pedagogických pracovníků, firemní vzdělávání nebo kurzy na klíč. Za své vynikající působení v resortu školství získal medaile MŠMT 1. a 2. stupně. 

K problematice středního článku se dostal v rámci výzkumu „Evaluace pilotáže středního článku podpory MŠMT“, který prováděl Masarykův ústav vyšších studií, ČVUT v Praze. J. Lontschar byl součástí výzkumného týmu projektu, účastnil se mnoha online fokusních skupin s ředitelkami a řediteli mateřských a základních škol i jejich zřizovateli. Projekt, jeho záměr i důležitost ho natolik přesvědčily, že se rozhodl svoji další pracovní misi se středním článkem spojit a ucházet se o pozici krajského koordinátora Plzeňského kraje. 


„Práce s lidmi, zejména v oblasti vzdělávání, mi dává největší smysl“, říká o sobě krajský koordinátor Středního článku podpory Plzeňského kraje Jan Lontschar.

Na Jana Lontschara prozradíme, že ač nebydlí přímo v Plzni, ale kousek od ní, je Plzeňák každým coulem a na „své“ město, kde se narodil, vyrostl, vystudoval a pracuje, nedá dopustit. Ve volných chvílích je skautem plzeňského střediska ICHTHYS a papírovým modelářem vesmírných sci-fi lodí. A samozřejmě nezanedbává ani svou rodinu; je šťastně ženatý a má 4 děti.  

Velmi rád pracuje s lidmi a snaží se jim pomáhat. Je přesvědčen, že Střední článek podpory je tou správnou cestou k lepšímu systému vzdělávání dětí a žáků. 

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content