Avízo školám - pokračujeme v digitalizaci i v roce 2023

MŠMT pokračujeme v digitalizaci škol a v roce 2023 budou stanoveny další finanční prostředky pro základní školy, střední školy a konzervatoře, které navazují na rok 2022. Školy si budou pomoci pořídit pro své žáky pokročilé digitální učební pomůcek pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí, pokud nebyly podpořeny v roce 2022. Zároveň v rámci prevence digitální propasti budou moci do již vytvořeného mobiliáře doplnit další mobilní digitální zařízení, která jsou určená k zápůjčce žákům tak, aby nebyli znevýhodněni tím, že nevlastní nebo nemají k dispozici vlastní zařízení. Žáci se díky této finanční intervence mohou kdykoliv zapojovat do vzdělávání se zapůjčeným digitálním zařízením (notebook, chromebookem, tabletem, chytrým telefonem) ve škole, doma nebo v zájmových kroužcích apod.


Úvod

Dne 20. 12. 2022 byl školám rozeslán dopis s Avízem k těmto stanoveným finančním prostředkům určených na digitalizaci škol, respektive žáků pro jejich rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí v souvislosti s revidovanými Rámcovými vzdělávací programy a s tím souvisejícími inovacemi ve vzdělávání v kontextu digitalizace.

Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky fondu Evropské unie – Next Generation EU, které Česká republika rozděluje školám z evropského Nástroje pro oživení a odolnost. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má na starosti v rámci pilíře Vzdělávání a trh práce komponentu 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace.


Účel využití finančních prostředků

V roce 2023 obdrží školy finanční prostředky na dva účely:

 • a) na pokročilé digitální učební pomůcky určené pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí
 • b) na mobilní digitální zařízení pro znevýhodněné žáky za účelem prevence digitální propasti.

Kontakty a podpora

Metodická podpora, která Vám může pomoci s procesem digitalizace Vaší školy, je k dispozici na webových stránkách https://www.edu.cz/digitalizujeme. V případě nejasností je možné vkládat dotazy na e-mail digitalizujeme@msmt.cz.


Anna Stočesová Martinková (anna.stocesova@msmt.cz)
vedoucí oddělení podpory digitální vzdělávání, odbor vzdělávací politiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy


Obsah

  Odebírejte novinky o školství
  a vzdělávání srozumitelně a včas
  Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
  cross
  0
  Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
  Skip to content