Edusíť: otevřená síť odborníků ve vzdělávání

V rámci projektu P-KAP (Podpora krajského akčního plánování) vznikla otevřená síť odborníků v tematických oblastech vzdělávání, tzv. Edusíť, kterou dnes spravuje Národní pedagogický institut ČR. Edusíť umožňuje propojení všech aktérů vzdělávání po celé České republice, například ředitelů škol s metodiky a odborníky, i společnou odbornou diskuzi a inspiraci.


11 tematických skupin

Edusíť má v tuto chvíli 11 skupin: Celoživotní učení, Digitální kompetence, Inkluze, Polytechnické vzdělávání, Čtenářská gramotnost, Matematická gramotnost, Rozvoj výuky cizích jazyků, Podpora kariérového poradenství, Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě, Odborné vzdělávání a spolupráce škol a zaměstnavatelů a Řízení a plánování. Každá ze skupin má svého odborného garanta, který skupinu spravuje a je možné se na něho obrátit. Začněte na seznamu tematických skupin s kontakty na garanty a odkazy na LinkedInové skupiny

V současnosti má Edusíť přibližně 2 300 členů a 2 650 vložených odborných příspěvků s celkovým počtem 1 425 komentářů a 9 126 lajků.


Všichni aktéři vzdělávání na jednom místě

Edusíť původně vznikla v rámci projektu P-KAP, jehož intervence jsou rozděleny do řady vzdělávacích oblastí. Dnes už Edusíť přesáhla hranice projektu a stává se globální sítí na poli vzdělávání. Jejím základem jsou tematické skupiny na profesní sociální síti LinkedIn. Tak Edusíť sdružuje a propojuje na jednom místě aktéry vzdělávání, od učitelů přes metodiky až po ministerské úředníky.

Pokud ředitel školy potřebuje pomoci například s inkluzí nebo chce pro své pedagogy uspořádat školení, ať už prezenční nebo v dnešní době online, může se pomocí Edusítě spojit s odborníkem na danou oblast z příslušného regionu.


Katalog odborníků

Edusíť připravuje Katalog registrovaných odborníků, což bude jakási databáze odborníků na jednotlivá témata vzdělávání. Tato databáze bude následně k dispozici všem, kteří pro svoji práci potřebují odbornou radu, doporučení, posudek anebo hledají spolupráci. Ať už jde o ředitele jednotlivých škol a vzdělávacích institucí, projektové manažery, odborné pracovníky na školách nebo konkrétní učitele. Kdokoliv bude mít možnost vyhledat si registrovaného odborníka v požadovaném tématu a lokalitě. Budou mu poskytnuty kontaktní údaje a získá tak jedinečnou možnost propojení na osobu, kterou pro svoji práci potřebuje. Registrovaní odborníci tak získají možnost poskytovat své služby dalším subjektům a tím dále pomáhat zkvalitňovat vzdělávání dětí i dospělých.


Chcete se stát členem Edusítě?Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content