Informace MŠMT pro školy a školská zařízení k předávání údajů do CovidFormsApp

Následující informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy reaguje na změny v předávání údajů do CovidFormsApp a slouží školám a školským zařízením pro vyjasnění této nové aktivity a odstranění chyb, které se při prvním kole antigenního testování dne 3. 1. 2022 objevily.

Využijte prosím přiložené šablony a vzory na konci této informace.Základní upřesňující informace k novému zadávání do CovidFormsApp

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

máme za sebou první kolo antigenního testování, při kterém jste předávali údaje novým způsobem do CovidFormsApp (dále CFA). Bohužel se první testovací den neobešel bez mnoha technických problémů, jak na straně škol, tak na straně exportovaných souborů ze školních informačních systémů (ŠIS) a také na straně centrálního dispečinku. Aby předávání údajů ve čtvrtek 6. ledna mělo hladší průběh, provedl centrální dispečink potřebné úpravy a provozovatelé ŠIS aktualizovali funkcionality svých systémů. Níže pro Vás shrnujme podstatné informace a doporučení, aby soubory mohly být správně naimportovány a zpracovány.


Předávání údajů ze škol na KHS prostřednictvím CovidFormsApp probíhá v novém prostředí

URL adresa:https://cfa.uzis.cz/school
Uživatelské jméno:REDIZO školy
Heslo:8-místný kód používaný dosud při vkládání záznamů o výsledku testů

Do CFA se předávají následující tři typy údajů dle situace ve škole

  1. počet testů – souhrnný počet provedených testů v daném dni – povinně za děti a žáky, volitelně za zaměstnance
  2. pozitivní AG testy – tabulka „seznam osob“ s údaji všech osob s pozitivním výsledkem AG testu dítěte, žáka, zaměstnance
  3. rizikové kontakty – tabulka „seznam osob“ s rizikovými kontakty po potvrzeném PCR testu dítěte, žáka, zaměstnance

Nahrávání souborů do CFA

Tabulku „seznam osob“ je možné buď vygenerovat ze ŠIS, nebo vyplnit ručně. Pokud vyplňujete ručně, vždy je nutné použít šablonu, která je přílohou tohoto dokumentu. !Neměňte názvy sloupců, žádné sloupce nemažte, žádné nepřidávejte, jinak nebude možné tabulku zpracovat! V příloze naleznete také dva vzory – vyplněný seznam osob s pozitivním AG testem a vyplněný seznam rizikových osob. Upozorňujeme, že pokud nevyplníte všechny povinné sloupce dle metodiky, nebude možné vystavit eŽádanku, případně nařídit karanténu. Aktuální verzi metodiky naleznete ZDE.


Nejčastější chyby

  • přihlašování na starou adresu cfa.uzis.cz
  • nahrávání staré verze tabulky, která se dříve posílala e-mailem na KHS
  • nahrávání nové tabulky s údaji ve špatném formátu

Děkujeme Vám všem za úsilí, které jste přechodu na nová pravidla věnovali a pevně věříme, že po počátečních obtížích bude systém brzy fungovat bez problémů, rychle, efektivněji a spolehlivě!


Důležité šablony, další odkazy a informace


MŠMT, 5. 1. 2022

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content