On-line konzultace pro ředitele před zahájením školního roku

Prázdniny končí a nový školní rok se hlásí o slovo. Školy mají v tuto dobu napilno. Postarat se, aby bylo vše připravené v den zahájení školy, je samo o sobě náročné. K tomu navíc přibyla opatření, která se pojí s testováním žáků a režimem ve školách v souvislosti s covid-19. Je třeba zjistit, jak jsme na tom po prázdninách po epidemiologické stránce.


Ministerstvo školství zaslalo školám balíček informací na nový školní rok 2021–2022. Nejzásadnější z hlediska fungování je manuál k provozu škol a školských zařízení a testování na covid-19. Záměrem je umožnit výuku a další školní aktivity v co největším rozsahu. Dalším materiálem je metodické doporučení a náměty, jak pracovat se vzdělávacím obsahem a jak vhodně využít doučování žáků, kteří jsou nejvíce poznamenaní distanční výukou. Návrat do škol by neměl být o překotném dohánění učiva, ale zejména o efektivní výuce, která se zaměří na to hlavní. Školy zároveň obdržely podklady ke zvýšení třídnického příplatku a metodiku ke změnám ve vzdělávání dětí a žáků – cizinců ve školách.

Protože informací bylo hodně a času málo, uspořádal střední článek podpory k uvedeným tématům pro mateřské a základní školy v pilotních okresech Svitavy a Semily 25. a 26. srpna on-line konzultace. Ředitelé škol měli v přípravném týdnu plné ruce práce, přesto si udělali čas. Účast byla rekordní, stejně tak množství dotazů. Nejvíce otázek se vztahovalo ke screeningovému testování, dále k doučování.

Věříme, že dodržování přísnějších pravidel a screeningové testování v prvních 10 dnech nového školního roku neubere na entuziasmu. Všem pedagogům, dětem, žákům a rodičům přejeme hodně štěstí, trpělivosti, radosti a aby škola probíhala „starým dobrým“ způsobem, který známe.Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content