Pískoviště ke vzájemnému sdílení pro učitele

Chybí Vám sdílení s kolegy? Potřebujete novou inspiraci do výuky? Přijďte na online pískoviště, které je novou virtuální aktivitou pro učitele nabídnutou od letošního března projektem Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) Národního pedagogického institutu České republiky.Praktické využívání informací

Projekt SYPO podporuje učitele při distanční výuce již téměř rok prostřednictvím webinářů přinášejících tipy, konkrétní nástroje a aplikace. „Pískoviště na úspěch webinářů přímo navazuje a naši podporu ještě rozšiřuje – od přijímání informací k jejich praktickému a aktivnímu používání,“ říká Jiří Nekola, hlavní projektový manažer SYPO, a dodává: „Na našem online Pískovišti účastníci


Pískoviště pro 15 pedagogů

Pískoviště v rámci přátelského setkání s kolegy v online prostoru vybízí ke sdílení zkušeností, získávání nových informací a inspirace k vybranému tématu vzdělávání. Pískoviště tvoří samotní účastníci za účasti moderátora, ale bez odborného výkladu lektora. Učitelé tak mohou prezentovat své tipy k metodice výuky z vlastní praxe, podělit se s kolegy o své zkušenosti a sdílet s nimi své nadšení.  Každé online pískoviště probíhá v aplikaci Zoom a je určeno nanejvýš pro 15 pedagogů.

Motivace žáků a online komunikace

Aktuálními tématy pískoviště jsou motivace a aktivizace žáků při online výuce na II. stupni základní školy, efektivní online komunikace se žáky na I. stupni základní školy, sdílení online pracovních listů a zpestření výuky zábavnými kvízy Quizizz. Pro pískoviště můžete také sami navrhnout téma, které vás zajímá.

Chcete-li se podělit o své nápady nebo získat novou inspiraci, přihlaste se na pískoviště.Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content