Přidejte se k živě streamované debatě na téma IT správa ve škole

Ve středu 8. 6. 2022 proběhne od 16:00 živě streamovaná panelová diskuze na téma IT správy. Jak efektivně řešit IT správu na škole? Jaké jsou příklady dobré praxe? O čem Vás informuje Příručka pro ředitele škol k IT správě? Přijďte se podívat na živě streamovanou debatu na téma IT správa ve škole a dozvíte se více k této problematice. Celou akci můžete sledovat na YouTube pod tímto odkazem: https://youtu.be/RswCJGuhMIg.



Informace k diskuzi

Ve středu 8.6. proběhne od 16:00 živě streamovaná panelová diskuze na téma IT správy. Na akci bude představena Příručka pro ředitele škol k IT správě, budou uvedeny příklady vhodného řešení IT správy ve škole. Jak využít síť IT guru? To vše se můžete dozvědět a zároveň se účastnit live chatu.


Jakým tématům se budeme v diskuzi věnovat?

  • Akce bude uvedena krátkým videovstupem radního pro vzdělávání a sport Středočeského kraje a zároveň starosty obce Psáry Milana Váchy na téma IT správa z pohledu zřizovatele.
  • Představení Příručky pro ředitele k IT správě.
  • Možné varianty řešení IT správy.
  • Příklady dobré praxe na školách.
  • Příklady dobré praxe v práci se znevýhodněnými žáky.

Kdo na akci vystoupí?


Mgr. Josef Dašek, tajemník DigiKoalice, moderátor debaty

Josef je tajemníkem DigiKoalice, která propojuje svět digitálního vzdělávání v České republice a na evropské úrovni je součástí sítě Národních digitálních koalic. Vedle toho je i spoluzakladatelem českého Internetového institutu, který zkoumá vliv internetu a nových technologií na náš každodenní život. Josef věří, že digitální svět třeba vnímat multioborově a v širších souvislostech. Kromě toho rád cestuje a je velkým fanouškem anglického fotbalu.

Mgr. Milan Vácha, radní pro oblast vzdělání a sportu Středočeského kraje, starosta obce Psáry

Vystudoval obor veřejná správa na vysoké škole CEVRO Institut, poté pracoval jako projektový manažer výstavby datových center. Třetí volební období je starostou města Psáry. V této funkci od počátku akcentuje efektivní nakládání s obecními prostředky a intenzivně prosazuje otevřenost obecního úřadu občanům. Působil ve Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Středočeského kraje a je členem školské komise Svazu měst a obcí ČR. Milan Vácha je rozvedený a bezdětný. Zajímá se především o historii, politologii a sport.


Ing. Lucie Gregůrková, vedoucí oddělení podpory digitálního vzdělávání, MŠMT

Působí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jako vedoucí oddělení podpory digitálního vzdělávání. Společně s kolegy má na starosti zlepšení podmínek pro digitální vzdělávání ve smyslu Strategie vzdělávací politiky 2030+. Podílí se také na řízení DigiKoalice Národního pedagogickém institutu ČR a zastupuje Českou republiku na pracovní skupině Evropské komise pro digitální vzdělávání, učení a hodnocení, a dalších mezinárodních fórech.

Mgr. Martina Běťáková, vedoucí oddělení podpory škol, MŠMT

Vystudovala Katolickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy. Poté působila jako pedagog na Dívčí katolické střední škole v Praze, jako zástupce ředitele ZŠ a MŠ Psáry a manažer soukromé Základní školy Navis. Vede Rodinné centrum Dolní Jirčany. Od roku 2009 působila jako lektorka kurzů efektivního rodičovství a od roku 2016 přednáší efektivní komunikaci v diplomových kurzech společnosti Montessori. Bohaté zkušenosti má také v roli veřejného zřizovatele. Od roku 2014 je místostarostkou obce Psáry, kde má na starost školství a neformální vzdělávání. Měla příležitost stát u zrodu úplně nové moderní školy pro 21. století. Aby s každodenním životem škol i žáky zůstala v kontaktu, vrátila se od letošního školního roku alespoň na jeden den opět do třídy a vyučuje na druhém stupni výchovu k občanství. V roce 2019 Martina nastoupila na MŠMT, kde se v rámci oddělení strategie a analýz podílela na tvorbě Strategie vzdělávací politiky ČR 2030+.


Mgr. Karel Moric, MBA, ředitel ZŠ a MŠ Ludgeřovice

Je 6 let ředitelem Základní a mateřské školy v Ludgeřovicích, předtím působil na téže škole jako zástupce ředitele a pedagog. Je finalistou soutěže Ředitel roku 2019 a držitelem ceny Výrazná pedagogická osobnost roku Moravskoslezského kraje 2017 a držitel stříbrné medaile MŠMT 2021. Je členem Stálé konference ředitelů škol - projekt SYPO, vedoucím členem skupiny pro matematickou gramotnost MAS - Hlučínsko, zkušeným projektovým manažerem v oblasti vzdělávacích projektů a zakládajícím členem GEG My jsme Ludgeřovice.

Petr Polívka, IT guru, koordinátor sítě IT guru pro Středočeský kraj

IT a elektronice se věnuji více jak 20 let. Především edukaci, SW řešení a koncepčním řešením. Mou specializací je Apple a jeho produkty. Tyto zkušenosti se snažím předávat dál nejen v business sféře, ale také v školství a neziskových sektorech. Součástí mé práce je pomoc v získávání prostředků pro nasazení a financování ICT produktů ve školství a jejich implementace do výuky.



Odkaz na online přenos z Youtube

Celou akci můžete sledovat 8. 6. 2022 od 16:00 na YouTube pod tímto odkazem.

Přijďte s námi strávit kvalitně strávený čas. Budeme se na Vás těšit.


Anna Stočesová Martinková (anna.stocesova@msmt.cz)
vedoucí oddělení podpory digitální vzdělávání, odbor vzdělávací politiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content