Cookie Consent by Free Privacy Policy website

IT správa – příručka ke správě ICT ve škole

edu.cz > Digitalizujeme školu > IT správa – příručka ke správě ICT ve škole

IT správa

Bez kvalitní správy digitální infrastruktury školy hrozí, že digitální zařízení nebudou ve výuce funkční a nepřinesou požadované výsledky v rozvoji digitálních kompetencí žáků. Místo toho budou pedagogům přidělávat práci, a ti pak nebudou motivováni je používat.

Proto je důležité, aby IT správa na škole fungovala, přestože to není vždy jednoduché. V této sekci naleznete inspirativní rozhovory o tom, jak je řešena IT správa na školách. Některé rozhovory jsou obohaceny o krátké videospoty s dalšími podněty.

Principy a zásady IT správy jsou popsány v Příručce pro ředitele k IT správě, která vysvětluje základní pojmy z prostředí IT správy ve škole, shrnuje výhody a nevýhody různých možností financování IT správy s cílem pomoci ředitelkám a ředitelům se v této složité problematice zorientovat.

Inspirace

Způsob řešení IT správy:
sdílená služba zřizovatelemPříručka pro ředitele ke správě ICT

Příručka vysvětluje základní pojmy z prostředí IT správy ve škole, shrnuje výhody a nevýhody různých možností financování IT správy, s cílem pomoci ředitelkám a ředitelům se v této složité problematice zorientovat.


Skip to content