IT správa - příručka ke správě ICT ve škole

IT správa

Bez kvalitní správy digitální infrastruktury školy hrozí, že digitální zařízení nebudou ve výuce funkční a nepřinesou požadované výsledky v rozvoji digitálních kompetencí žáků. Místo toho budou pedagogům přidělávat práci, a ti pak nebudou motivováni je používat.

Proto je důležité, aby IT správa na škole fungovala, přestože to není vždy jednoduché. V této sekci naleznete inspirativní rozhovory o tom, jak je řešena IT správa na školách. Některé rozhovory jsou obohaceny o krátké videospoty s dalšími podněty.

Principy a zásady IT správy jsou popsány v Příručce pro ředitele k IT správě, která vysvětluje základní pojmy z prostředí IT správy ve škole, shrnuje výhody a nevýhody různých možností financování IT správy s cílem pomoci ředitelkám a ředitelům se v této složité problematice zorientovat.

IT správa z pohledu zřizovatele. Představení Příručky pro ředitele k IT správě.​ Možné varianty řešení IT správy. Příklady dobré praxe na školách. I o těchto tématech se můžete dozvědět v záznamu panelové diskuse.

Inspirace

Způsob řešení IT správy:
sdílená služba zřizovatelemPříručka pro ředitele ke správě ICT

Příručka vysvětluje základní pojmy z prostředí IT správy ve škole, shrnuje výhody a nevýhody různých možností financování IT správy, s cílem pomoci ředitelkám a ředitelům se v této složité problematice zorientovat.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content