Střední článek podpory startuje ve všech krajích

Profesionálním managementem ke kvalitní škole. Takový je cíl Středního článku podpory. Krajští koordinátoři a metodici spolu s centrálním týmem budou přímo v terénu poskytovat podporu ředitelům škol a zřizovatelům v oblasti managementu a nepedagogických agend. Osobní přístup, konzultace, předávání garantovaných informací, propojování aktérů ve vzdělávání a intenzivní spolupráce v území, to vše nabízí Střední článek podpory, systémový projekt MŠMT, který startuje 1. 7. 2023

Projekt Střední článek podpory, který je spolufinancovaný Evropskou unií, startuje 1. července 2023. Nezačínáme ale od nuly. Navážeme na bohaté zkušenosti z dvouleté pilotáže na Semilsku a Svitavsku i pečlivou přípravu v posledních měsících. Máme za sebou 16 setkání v krajích v průběhu května a června, kde jsme Střední článek představili 1 600 účastníkům. V současné době probíhají výběrová řízení pro krajské týmy i centrálu a ladí se program pro vedení škol a zřizovatele na příští školní rok. Krajské týmy se budou utvářet postupně, celorepublikově kompletní bychom měli být do konce roku 2024. Formulář pro zájemce o práci ve středním článku naleznete ZDE.

V plném proudu jsou výběrová řízení na jednotlivé pozice. Centrální metodický tým chystá webináře a pravidelné měsíční on-line infoservisy na nový školní rok. První INFOSERVIS budeme vysílat 28. srpna 2023 od 16:00 do 17:00 hodin a pozvánku na něj obdrží školy do datových schránek. Samozřejmě pokračujeme v konzultacích a odpovídání dotazů, které nám školy i zřizovatelé posílají na stredniclanek@msmt.cz.

Prázdninový provoz metodické linky 234 811 246:

  • od 3. 7. do 14. 7. v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin
  • od 17. 7. do 18. 8. každé úterý od 9:00 do 15:00 hodin
  • od 21. 8. do 1. 9. v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin.
Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
1
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content