Výzva MŠMT na rozvoj dovedností v českém jazyce jako cizím jazyce pro ukrajinské studenty a pedagogy na českých vysokých školách (2022)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zveřejnilo dotační výzvu s názvem "Kurzy českého jazyka pro studenty a pedagogické pracovníky z Ukrajiny“ (č. j.: MSMT-17064/2022-2)." Žádosti o dotaci je možné podávat v období od 1. 9. 2022 do 11. 11. 2022 včetně.

Co a koho výzva podporuje: rozvoj dovedností v českém jazyce jako cizím jazyce u stávajících, budoucích či potenciálních studentů českých vysokých škol s tzv. vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana a pedagogických pracovníků ukrajinského státního občanství s tzv. vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana, za účelem usnadnění integrace těchto osob do české společnosti a na pracovní trh.O výzvě

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí dotace „Kurzy českého jazyka pro studenty a pedagogické pracovníky z Ukrajiny“ (č. j.: MSMT-17064/2022-2).

Výzva je určena na realizaci podpory rozvoje dovedností v českém jazyce jako cizím jazyce u stávajících, budoucích či potenciálních studentů českých vysokých škol s tzv. vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana a pedagogických pracovníků ukrajinského státního občanství s tzv. vízem strpění nebo kterým byla v České republice udělena dočasná ochrana, za účelem usnadnění integrace těchto osob do české společnosti a na pracovní trh.

Oprávněným žadatelem pro realizaci aktivit v rámci této výzvy mohou být pouze veřejné vysoké školy, v případě kurzů pro pedagogické pracovníky pouze ty veřejné vysoké školy, které uskutečňují akreditovaný studijní program v oblasti pedagogických věd zaměřený na přípravu učitelů.


Způsob a termíny podání žádostí

Žádosti se podávají v elektronické nebo listinné podobě na adresu ministerstva (do poznámky uvést „k rukám ředitele odboru mezinárodních vztahů").

Žádosti o dotaci je možné podávat v termínu od 1. 9. 2022 do 11. 11. 2022 včetně!


Dokumenty ke stažení:

Výzva

Přílohy výzvy

  • Příloha č. 2 - Hodnotící dotazník (PDF, DOCX)
  • Příloha č. 3 - Žádost (PDF, DOCX)

Kontakt:

Mgr. Jakub Dřevjaný (omv@msmt.cz)


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content