Informace MŠMT k distribuci testů k testování dětí a žáků od 24. 1. 2022 (na 4 další testovací termíny)

Následující informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy shrnuje, jak bude probíhat distribuce testů pro další 4 testovací termíny (počínaje testováním od 24. ledna 2022).Proces a termíny distribuce

Distribuce proběhne ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR ze skladů SSHR ve:

  • středu 19. ledna 2022 pro kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Středočeský, Vysočina a Zlínský,
  • čtvrtek 20. ledna 2022 pro Hlavní město Prahu a dále pro kraje Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický a Ústecký.

Jaké testy budou distribuovány a jejich účel

Distribuovány jsou opět testy SEJOY v jednotkové ceně 16,69 Kč (v baleních po 25 ks), které jsou financovány z Fondu solidarity EU.

Testy jsou i nadále určeny pouze pro testování dětí v přípravné třídě základní školy a v přípravném stupni základní školy speciální, žáků v základní škole a žáků v prezenční formě vzdělávání ve střední škole a konzervatoři.


Obsah distribučních seznamů

Distribuční seznamy jsou jako vždy závazné. Počet testů v nich určený každé škole vychází z

  • potřebného počtu Ag testů pro jeden testovací den
  • a stávajícího stavu zásob centrálně distribuovaných Ag testů, vykázaných školami při mimořádném šetření COVID 6.

V seznamech jsou tak zohledněny individuální potřeby každé školy. Těm školám, které vykázaly dostatečně vysoký stav zásob Ag testů, aby pokryly potřebu testů pro testování ve 4 termínech počínaje testováním dne 24. ledna 2022, nejsou distribuovány žádné testy.

Nulový počet testů je v seznamu také u škol, které do okamžiku sestavení distribučních seznamů oznámily MŠMT, že závazně přistupují k RT-PCR testování. Školy, kterým jsou distribučními seznamy určeny testy, vykázaly stav zásob Ag testů nižší, než je množství potřebné pro pokrytí 4 testovacích termínů počínaje 24. lednem 2022. Distribuován je jim pouze rozdíl potřebný pro dokrytí potřeby testů pro tyto 4 termíny po zohlednění jimi vykázaných zásob.

Na krajských pracovištích Národního pedagogického institutu mohou školy i nadále v případě mimořádných situací požádat o vydání Ag testů.


Další odkazy a informaceMŠMT, 18. 1. 2022

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content