Stanovisko Ministerstva zdravotnictví: Studenti vysokých škol se od 17. 1. 2022 testovat nebudou, testování platí jen pro zaměstnance VŠ

Následující stanovisko Ministerstva zdravotnictví upřesňuje, že vzhledem k probíhajícímu zkouškovému období se testování žáků a studentů nebude týkat vysokoškolských studentů. Od 17. ledna se tak na vysokých školách budou testovat jen zaměstnanci (platí pro ně Režim 2 - obecný), a to dle stanovených pravidel z mimořádného opatření v intervalu 2x za týden nebo každý 3. až 4. den pomocí antigenních testů.

Toto stanovisko vyplynulo z jednání Ministerstva zdravotnictví s Českou konferencí rektorů.K testování studentů nepřistoupíme z důvodu zkouškového období, kdy se studenti nevyskytují denně ve školách a zkoušky probíhají v různých režimech dle možností jednotlivých škol,“ vysvětluje rozhodnutí resortu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Pokud studenti docházejí v rámci výuky na pracoviště nebo do svého zaměstnání, platí pro ně pravidla, která jsou platná pro testování na daném pracovišti. Pokud student navštěvuje více zaměstnání, testuje se pouze u jednoho zaměstnavatele, který mu vydá potvrzení o provedení testu.  

Všichni studenti také musí mít nasazenou ochranu dýchacích cesta to i když budou usazeni v lavici nebo pokud jich bude více než 50 v jedné posluchárně. Případnou výjimku z povinnosti ochrany dýchacích cest je potřeba doložit lékařským potvrzením.

Odbor komunikace s veřejností
Mgr. Ondřej Jakob, ředitel odboru komunikace s veřejností, tel.: 224 972 167, e-mail: tisk@mzcr.cz

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví (12. 1. 2022)


Další odkazy a informaceOdebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content