Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Cyklus webinářů pro zřizovatele škol

Střední článek podpory připravil pro zřizovatele škol cyklus vzdělávacích besed. Od ledna 2023 bude organizovat jednou měsíčně čtyři on-line setkání, která jsou určena jak pro nové zastupitele, tak pro ty, kteří již mají ve zřizovatelské roli zkušenosti. Budeme se na nich věnovat stěžejním zřizovatelským tématům, probereme konkrétní situace a odpovíme na dotazy účastníků.

Základní informace

S cyklem školy, od jejího základního kamene přes provoz až po výběr ředitele, je hodně práce a často se jedná o oblasti, ve kterých by odborná pomoc či rada přišla vhod. To je také záměr pořádaných besed, prostřednictvím kterým bychom chtěli podat pomocnou ruku zřizovatelům, kterým není osud jejich školy nebo škol lhostejný a rádi by ovlivnili kvalitu vzdělávání ve své obci.

Přihlásit se můžete na celý cyklus, nebo samostatně na jednotlivá témata.


Termíny a témata jsou následující


19. 1. 2023         Zřizovatelská role

Jaká je role zřizovatele školy dle platné legislativy? Jaké jsou kompetence zřizovatele, co může a nemůže ve vztahu ke své škole? Jak může zřizovatel ovlivnit kvalitu vzdělávání ve své obci?


23. 2. 2023         Jak je financována Vaše škola?

Se znalostí systému financování školství zápasí nejeden ředitel i zřizovatel. Přehledně Vám ukážeme, jak je tvořen rozpočet školy, s jakými zdroji hospodaří a jakou roli ve financování škol hraje zřizovatel.22. 3. 2023         Odměňování ředitelů škol

Hodnocení a odměňování práce ředitele školy je plně ve Vašich rukách. Jak na to? Představíme Vám metodiku MŠMT a přidáme praktické tipy, jak objektivně a efektivně ředitele škol hodnotit.


20. 4. 2023         Spolupráce obcí

Dle školského zákona je odpovědnost za dostupnost vzdělávání na každé jednotlivé obci. Ale zkušenost malých i velkých samospráv je jasná. Bez spolupráce s okolními obcemi se mnohé prostě neobejdou. A to nejenom při koordinaci kapacit škol, ale také při řešení dalších problémů. Představíme Vám různé formy spolupráce obcí a výhody, z kterých obce i samotné školy mohou těžit.Registrace

Setkání se uskuteční on-line vždy v čase od 15 do 16.30 hodin. V případě Vašeho zájmu se prosím zaregistrujte na formuláři zde. Organizační informace včetně odkazu na besedu pošleme přihlášeným účastníkům na zadaný e-mail před konáním akce.

Těšíme se na Vás.


Leták k cyklu webinářů pro zřizovatele škol


Obsah

  Odebírejte novinky o školství
  a vzdělávání srozumitelně a včas
  Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
  cross
  0
  Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
  Skip to content