Standard konektivity a bezpečnosti škol

Konektivita a bezpečnost

V digitální transformaci je třeba školy podporovat a udělat maximum pro to, aby byla jejich digitální infrastruktura funkční a bezpečná. Funkční, aby byli učitelé motivováni využívat digitální technologie ve výuce a rozvíjet digitální gramotnost a informatické myšlení žáků. Bezpečná proto, aby školy uměly čelit hrozbám z vnějšího online světa.


MŠMT proto ve spolupráci s partnery zpracovalo Standard konektivity škol

Dokument definuje základní technická kritéria cílového stavu školní síťové infrastruktury a přijatelnosti aktivit projektů naplňující požadavky na školy v 21. století mj. i strategický cíl Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027 4.1 v oblasti zajištění vnitřní konektivity škol a připojení k internetu – rozvoj vnitřní konektivity v prostorách škol a školských zařízení a připojení k internetu.

Více v článku zde. https://www.edu.cz/vydan-standard-konektivity-a-bezpecnosti-skol/

Níže uvedené parametry konektivity jsou relevantní pro základní školy, střední školy, vyšší odborné školy a konzervatoře, u kterých Integrovaný regionální operační program 2021–2027 stanovuje ve specifickém cíli 4.1intervenci v oblasti budování vnitřní konektivity škol.V případě dotazů či potřeby metodické podpory se prosím obracejte na digitalizujeme@msmt.cz.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
Skip to content