MŠMT vydalo informace k distribuci testů pro testování 13. prosince 2021

Následující informace slouží jako přehled a popis distribuce a využití testů ve školách k testování na přítomnost viru COVID-19, které se uskuteční 13. 12. 2021, respektive 20. 12. 2021 v případě Libereckého kraje. Více informací viz níže.Termíny, financování a distribuce testů

Ve čtvrtek 9. 12. 2021 dojde z centrální úrovně k distribuci antigenních testů pro zajištění testování ve všech krajích, které se uskuteční 13. prosince 2021. Vzhledem k počtu testů, které jsou nyní k dispozici, budou do Libereckého kraje distribuovány také testy na zajištění testování v termínu 20. prosince 2021.

Distribuovány budou testy SINGCLEAN v jednotkové ceně 22,68 Kč (počet testů v krabičce je 20 ks, v kartonu potom 24 krabiček, tedy 480 ks testů). Nákup testů je financován z Fondu solidarity EU a distribuce proběhne ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR.


Koho se týká testování

Povinnost testování se i nadále týká pouze dětí v přípravných třídách základních škol a přípravných stupních základních škol speciálních a žáků základních škol a v denní formě vzdělávání ve středních školách a konzervatořích, kteří nejsou očkovaní a zároveň neprodělali v posledních 180 dnech onemocnění covid-19.


Distribuční seznamy testů

Množství antigenních testů v distribučních seznamech vychází z údajů vykázaných školami v mimořádném šetření COVID 5.  Potřeba pro testování dětí a žáků vykázaná v tomto mimořádném šetření je stávajícími dodávkami plně pokryta ve všech krajích pro termín testování 13. prosince 2021 a v Libereckém kraji i pro termín 20. prosince 2021.

V distribučních seznamech nejsou již zahrnuty dodávky testů pro školy, které (do doby zpracování distribučních seznamů) MŠMT závazně oznámily, že přistupují k RT-PCR testování od 6. či 13. prosince 2021.

Distribuční seznamy (v případě 13. 12. 2021 jde o 10. vlnu testování) jsou jako obvykle závazné.


Další distribuce a rezerva testů

MŠMT předpokládá, že nejpozději 16. prosince 2021 bude probíhat další distribuce testů, kterými budou plně pokryty potřeby škol pro zajištění testování dětí a žáků pro termín 20. prosince 2021 (pro všechny kraje vyjma Libereckého, který testy na tento termín obdrží již nyní) a pro termín 3. ledna 2022 pro všechny kraje.

Vzhledem k tomu, že potřeby pro testování, které školy samy deklarovaly, budou distribucemi plně pokryty, rezerva testů na krajských pracovištích Národního pedagogického institutu bude k dispozici jen pro zcela výjimečné případy, například pokud při testování bude zjištěno velké množství neprůkazných testů.

K testování použijte, prosíme, testy z vašich zásob a stávající distribuce s ohledem na jejich datum expirace.  Prioritně tedy použijte testy, které expirují nejdříve.


Více informací


MŠMT, 8. 12. 2021

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross
0
Byli bychom rádi za Vaši myšlenku, prosím přidejte komentář, pokud chcete.x
Skip to content