Reproduktor

Nelze pořizovat samostatně jako, ale jako součást pokročilé digitální učební pomůcky.

Možné podpořit z plánu obnovy? ANO

Hlavním úkolem reproduktoru je přenést co nejvěrnější zvuk posluchači. Tedy vytvořit vlnění o různých frekvencích, aby se blížilo původnímu zdroji. Reproduktor dostává elektrickou energii a přeměňuje ji na akustickou. Reproduktor vytváří různým způsobem vzduchové vlny a působí jimi na sluchový orgán člověka. Jejich součástí mohou být i hlasový asistenti, kteří neustále čekají na hlasový příkaz, pomocí kterého se aktivují a začnou reagovat.

Reproduktor dokáže ozvučit celou místnost, takže je velkým pomocníkem do výuky při spojení s digitální učební pomůckou. Lze ho využívat na poslech hudby, pohádek, hry, cvičení pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí žáků.

V případě pořizování této technologie v souvislosti s finančními prostředky z NPO je nezbytné dodržet účel zveřejněný ve Věstníku 01/2022 (školy zřizované krajem, obcí nebo dobrovolným svazkem obcí) nebo ve Výzvě (školy soukromé a církevní), to znamená, že se musí jednat o digitální učební pomůcku nebo její příslušenství pro rozvoj informatického myšlení žáků a digitálních kompetencí žáků /dětí a tudíž se nejedná o vybavení třídy /učebny nebo jiných místností.

Inspirace:

Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content