Bezpečnost ve školách

Pro vedení školy

Tato webové sekce a její podstránky je zaměřena na přehled metodických materiálů a doporučení k bezpečnosti a ochraně zdraví ve školách a školských zařízení (dále jen „školy“). Materiály jsou jak z dílny MŠMT, tak jiných rezortů. Přehled bude postupně aktualizována a inovován.

Všechny uvedené materiály jsou platné. Cílem této stránky je maximální podpora škol, jejich ředitelů/ředitelek a pracovníků, včetně zřizovatelů, ke zvyšování povědomí o bezpečnosti a ochrany zdraví ve školském prostředí.

Péči o bezpečnost a ochranu zdraví je nutné pojímat komplexně a provázaně.  Tato problematika je velice široká a složitá, zasahuje do mnoha oborů (příprava na povolání, sportovní a zájmové vzdělávání apod.) a činností (výlety, exkurze, ozdravné pobyty, plavání, lyžařské/vodácké/cyklistické kurzy, soutěže, přehlídky apod.). Pod pojmem bezpečnost a ochranu zdraví ve školách se rozumí všechna opatření, která škola činí pro ochranu životů a zdraví při vzdělávání a s ním přímo souvisejících činnostech a při poskytování školských služeb.

Zároveň uvítáme Vaše podněty a náměty na kontaktu: ilona.vaculova@msmt.cz


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content