Metodická podpora krajům

Strategie MŠMT

Dlouhodobý záměry vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy České republiky (DZ ČR 2023-2027) a v kraji jsou zpracovávány v souladu s ustanovením § 9 a § 11 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném  a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a novelizované vyhlášky č. 15/2022 Sb. (platná od 1. 7. 2022). Níže najdete podpůrné datové soubory a dokumenty MŠMT, ČŠI a NPI k přípravě dlouhodobých záměrů vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy v kraji.


Data k využití


Průvodce strategickým a akčním plánováním

Na stránce metodického materiálu s názvem Průvodce strategickým a akčním plánováním ve vzdělávání naleznete materiály, webináře a videonávody k Průvodci strategickým a akčním plánováním, který vznikl v projektu Metodická podpora akčního plánování (P-AP) realizovaného Národním pedagogickým institutem (NPI ČR). Průvodce je určen především pro vedení škol a zřizovatele škol pro plánování na úrovni kraje, území či školy nebo školského zařízení.


Šablona k využití

MŠMT připravilo pro zpracovatele dlouhodobých záměrů v kraji k případnému využití návrh šablony dlouhodobého záměru, který vychází a je v souladu s vyhláškou č. 15/2005 Sb., kterou se stanoví náležitosti dlouhodobých záměrů a výročních zpráv, ve znění vyhlášky č. 150/2022 Sb. a připravovaným Dlouhodobým záměrem ČR 2023-2027.

Šablona má doporučující, nikoliv závazný charakter. Jde o rámcový obsah dokumentu a kapitoly je možné členit podrobněji či jinak a nazvat dle vlastního uvážení kraje.


Odebírejte novinky o školství
a vzdělávání srozumitelně a včas
Zadejte váš e-mail a naše novinky a upozornění vám budou chodit přímo do e-mailu. Odběr novinek můžete kdykoliv později odhlásit.
Odesláním souhlasíte s našimi zásadami o zpracování osobních údajů.
cross Skip to content